Paris Hilton potřetí: za neoprávněný únik dat může domácí pes

Titulek tentokrát není tak bulvární, jak se může na první pohled zdát. Za víkendový „hack“, kvůli kterému se na internetu objevil kompletní telefonní seznam modelky Paris Hilton a další soukromé údaje včetně mírně erotických fotografií, může opravdu pes. Na vině je milovaná čivava samotné Paris Hilton, konkrétně její jméno. Jak je to možné?

Americký t-zones, z něhož data unikla, totiž stejně jako jiné internetové služby nabízí funkci, kterou se dostanete dovnitř i v případě, kdy náhodou zapomenete heslo. Kvůli tomu si při zakládání účtu zvolíte „tajnou“ odpověď na nějakou otázku. Už možná tušíte, že tajnou otázkou bylo v případě Paris Hilton jméno oblíbeného zvířátka, které si kdokoli může najít na internetu. Zase tak úplně prosté to sice nebylo, někoho tato odpověď na otázku musela napadnout a do formuláře bylo nutné zadat i telefonní číslo uživatele, vidina hackera prolézajícího servery T-Mobilu se ale rozplývá.

S tímto vysvětlením přišel server O'Reilly Network. Poskytnul mu ho anonymní zdroj, který své tvrzení dokázal obrazovkou e-mailové schránky Paris Hilton, která byla pořízena až v úterý, tedy den poté, co se zpráva o „hacku“ rozlétla do světa. Na dalším obrázku bylo vidět, že kontrolní otázkou bylo opravdu jméno domácího psa. Americký T-Mobile potom na základě upozornění tuto potenciální bezpečnostní díru opravil.

Zdroj: O'Reilly Network, nebezpečného psa s majitelkou najdete na těchto obrázcích

Diskuze (20) Další článek: Oskar Po svém: za některé služby musíte platit (+ vyjádření operátora)

Témata článku: Pes, Pot, Únik

Určitě si přečtěte