Patent Nokia: budeme psát přes fotoaparát?

Pohodlné psaní na mobilu je snem většiny uživatelů. Pokud se nedokážete sžít s malými numerickými klávesami, co byste řekli na alternativu v podobě pohodlné a hlavně rozměrné virtuální klávesnice, která by spolupracovala s mobilem? První náznaky a koncepty virtuální i laserové klávesnice jsou na světě již pár měsíců, nyní se so věci vkládá Nokia. Ta si nyní nechala patentovat projekt „mobilního zařízení s virtuální klávesnicí“ a několik informací tak uniklo na veřejnost.

Klepněte pro větší obrázek 
Budoucnost - psaní na virtuální klávesnici

Letmý popis principu fungování ve vývojářské zprávě počítá s využitím vestavěného fotoaparátu tak, jak vidíte na obrázku. Nokia svým konceptem říká asi toto: „Proč vymýšlet scanner virtuální klávesnice, když už dnes máme integrované fotoaparáty, které zastanou tu samou práci? Onu virtuální klávesnici pak uvidíte na displeji.“ Podporované přístroje by zároveň měly obsahovat otřesové a zvukové senzory, které vedle polohy prstu (sejmuté fotoaparátem) zaznamenají i jeho dopad na podložku, tedy moment stisknutí virtuálního tlačítka.

Pěkný nápad, do hlavy mi ale nejde jedna věc. Kdo bude držet mobil, zatímco my budeme psát všemi deseti prsty? Skutečnou použitelnost zatím necháme na fantazii, nicméně je dobré vědět, že výrobci mobilních telefonů nezahálejí.

Diskuze (9) Další článek: YouTube jde oficiálně do mobilů

Témata článku: Nokia, Fotoaparát, Patent, Pěkný nápad, Foto


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11