Patent Nokia: budeme psát přes fotoaparát?

Patent Nokia: budeme psát přes fotoaparát?

Pohodlné psaní na mobilu je snem většiny uživatelů. Pokud se nedokážete sžít s malými numerickými klávesami, co byste řekli na alternativu v podobě pohodlné a hlavně rozměrné virtuální klávesnice, která by spolupracovala s mobilem? První náznaky a koncepty virtuální i laserové klávesnice jsou na světě již pár měsíců, nyní se so věci vkládá Nokia. Ta si nyní nechala patentovat projekt „mobilního zařízení s virtuální klávesnicí“ a několik informací tak uniklo na veřejnost.

Klepněte pro větší obrázek 
Budoucnost - psaní na virtuální klávesnici

Letmý popis principu fungování ve vývojářské zprávě počítá s využitím vestavěného fotoaparátu tak, jak vidíte na obrázku. Nokia svým konceptem říká asi toto: „Proč vymýšlet scanner virtuální klávesnice, když už dnes máme integrované fotoaparáty, které zastanou tu samou práci? Onu virtuální klávesnici pak uvidíte na displeji.“ Podporované přístroje by zároveň měly obsahovat otřesové a zvukové senzory, které vedle polohy prstu (sejmuté fotoaparátem) zaznamenají i jeho dopad na podložku, tedy moment stisknutí virtuálního tlačítka.

Pěkný nápad, do hlavy mi ale nejde jedna věc. Kdo bude držet mobil, zatímco my budeme psát všemi deseti prsty? Skutečnou použitelnost zatím necháme na fantazii, nicméně je dobré vědět, že výrobci mobilních telefonů nezahálejí.

Témata článku: Nokia, Fotoaparát, Patent

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • KIo.v.b.o.j 26. 1. 2008 19:36:26
    TO s tim chozenim by nebyl problem. dalo by se psát na jakoukoli rovnou...
  • Pavel Černík 26. 1. 2008 16:06:35
    hele.. to vubec neni spatnej napad :-) ... samozrejme je tu par...
  • Chatny 25. 1. 2008 23:00:50
    http://muaddib.myminicity.com
Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

** Nová aliance v mobilním světě má modro-oranžovou barvu ** Spojenci mohou vzájemně využívat patenty i technologie ** Jak se ale budou prát na přesyceném trhu smartphonů?

19.  7.  2017 | Láska Jan | 14

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9


komerční sdělení

Komerční sdělení