Pebble Steel: chytré hodinky zkrásněly a vyměnily plast za kov [CES]

Letošní CES je bohatý nejen na nové tablety a smartphony, na své si zde přijdou i milovníci příslušenství a nejrůznějších mobilních hraček. Nejnovější trendy z Las Vegas napovídají, že rok 2014 bude patřit tzv. wearables, tedy příslušenstvím nositelným někde na našem těle nebo oblečení. Do této kategorie spadají i chytré hodinky Pebble pro smartphony s iOS a Androidem.

Klepněte pro větší obrázek
Loňské plastové hodinky Pebble a nové ocelové Pebble Steel

Z nápadu několika nadšenců se díky Kickstarteru staly hodinky Pebble „dospělým“, běžně prodávaným produktem, který nyní míří do své druhé generace. První generace se může pochlubit 300 tisíci prodanými kusy. Pebble těží i ze široké základny vývojářů a nově spouští vlastní appstore s aplikacemi, které funkčnost hodinek dále rozšíří. Mezi partnery Pebblu přibyly Pandora, ESPN a Mercedes-Benz.

Klepněte pro větší obrázek
Všechny hodinky z rodiny Pebble můžete používat s iPhonem nebo androidovými smartphony

Pebble Steel mění plastové materiály za kov, případně kůži. Ciferník hodinek je mnohem elegantnější než u první generace. Do prodeje půjdou rovnou dvě varianty – broušený stříbrný kov a matná černá ocel. U každých hodinek najdete kromě ocelového řemínku v balení navíc kožený pásek. Z kovu je také čtveřice mechanických tlačítek po stranách hodinek. Zmenšil se magnetický konektor pro nabíjecí kabel, který by už měl k hodinkám přiléhat pevněji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řemínek u hodinek Pebble Steel je vyměnitelný, volit můžete mezi nerezovým nebo koženým páskem

Displej dostal větší prostor, stále jde však o monochromatický e-ink. Panel kryje ochranné sklíčko Gorilla Glass s oleofobní vrstvou zabraňující ulpívání otisků. Do rámečku se vešla barevná dioda, která informuje o stavu nabíjení. Také Pebble Steel jsou vodotěsné do pěti atmosfér a obsahují baterii, která při nižší intenzitě používání dokáže pohánět hodinky až po dobu jednoho týdne.

Klepněte pro větší obrázek

Hodinky Pebble Steel lze v současné době předobjednávat za 249 dolarů. Prvním zájemcům výrobce zaplatí poštovné do celého světa. Distribuce hodinek začne na konci ledna.

Diskuze (28) Další článek: Samsung představil první ohybatelný displej. Zatím ale není v mobilu

Témata článku: Chytré hodinky, Android Wear, Příslušenství, Hodinky, CES, Pebble, Matná černá, Pandora, ESPN, Barevná dioda, Mercedes-Benz, Plast

Určitě si přečtěte