Petice proti zpoplatnění SMS bran a zdražení T-Mobilu

Na internetu se za necelý týden od doby, kdy T-Mobile oznámil dosti razantní změny ve svých službách a cenících, objevila řada uživatelských stránek: protestů a petic. Nejnovější najdete třeba na adrese www.petice.pcezone.com, vyzkoušejte také adresy jivo.hyperlink.cz/antitd, www.gameslink.cz/wdolek nebo www.konecbezplatnychsms.zde.cz.

Nechtěl bych se dotknout žádného tvůrce těchto stránek, ani signatářů internetových petic - ale má to nějaký smysl? T-Mobile i přes ututlávající slova mluvčího Jiřího Hájka velmi dobře ví, co provedl, a je mu jasné, že se novinky uživatelům nelíbí. I přes ujišťování, že změny nebudou mít vliv na odchod zákazníků, zcela jistě existují scénáře, ve kterých se s tímto odchodem počítá. T-Mobile změny provedl se zdravou myslí, za určitým cílem.

Podle mého názoru nemá smysl vykřikovat, že T-Mobile je XXX, že si zaslouží YYY a že všichni uživatelé, kteří nejsou ZZZ, okamžitě utečou k ABC. Slova nepomohou, důležité jsou činy. Pokud se vám změny u T-Mobilu nelíbí (komu by se také líbily), ale pořád to pro vás není dostatečný důvod pro změnu operátora, T-Mobile vyhrál a asi se s tím budete muset smířit. Jestliže opravdu chcete změnit operátora, nespoléhejte na petice a přejděte. Teprve čísla, jako jsou počty zákazníků a ekonomické výsledky, T-Mobilu ukážou, jestli udělal chybu.

Diskuze (239) Další článek: T-Mobile: melouny se stále valí

Témata článku: SMS, Mobil, Zdražení


Určitě si přečtěte