Pevný disk v Nokii N91 se porouchal po pár týdnech, hned dvakrát

Pevný disk v Nokii N91 se porouchal po pár týdnech, hned dvakrát

Nokia N91, špičkový hudební telefon s operačním systémem a pevným diskem na 4 GB hudby. Takto prezentuje svoji chloubu výrobce a nechá si za ni zaplatit devatenáct tisíc korun. Proč Nokia nepoužila místo harddisku daleko vhodnější paměťový modul, který je menší, lehčí, s rychlejší dobou přístupu k datům, méně energeticky náročný a hlavně odolný vůči vibracím a pádům? Možná za to může přespříliš dlouhý vývoj telefonu. V době jeho návrhu byl možná 4GB harddisk vhodnější alternativou, protože paměťové moduly s tak velkou kapacitou byly příliš drahé. Anebo se Nokia rozhodla pro pevný disk z marketingových důvodů – „telefon s harddiskem“ zní přeci jen exotičtěji než „telefon s velkou kapacitou paměti.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tip: přečtěte si megarecenzi Nokie N91

Nokia nám půjčila model N91 výjimečně na delší dobu, abychom mohli telefon pořádně otestovat a podělit se s vámi o praktické zkušenosti. Po třech týdnech však přístroj zahlásil, že je paměť pevného disku nedostupná. Ani tvrdý reset nepomohl a vše bylo jasné – pevný disk se porouchal. S vírou, že se jedná o ojedinělou vadu jsme telefon poslali zpět.

Redakce Mobilit dostala Nokii N91 také a tak jsme v praktickém testu pokračovali. Přibližně po měsíci začal pevný disk vydávat nestandardní zvuky a za několik dnů opět přestal fungovat úplně. Oživovací pokusy byly marné.

Oba telefony jsme dostali v prodejním balení a zjevně se nejednalo o předprodejní vzorky. A pravděpodobnost, že by nás dvakrát po sobě postihla závada, která se týká třeba jednoho mobilu z tisíce se nám zdá příliš nízká. S telefony jsme nezacházeli nijak hrubě, pád ani nějaké silné vibrace nepoznaly. Harddisky v Nokiích N91 jsou zjevně slabým článkem a při koupi si proto telefon raději pořádně otestujte.

Témata článku: Nokia, Nokia N91, Nokia N91 8GB

39 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Johnny 14. 6. 2006 20:35:42
    Prosim Te nezvracej tady znovu veci co jsou napsany v clanku, mas snad...
  • pepe 14. 6. 2006 9:07:13
    Jde prej o zboží z konkursu. Každopádně těm, co to koupili,to v poho...
  • Radek., Radek. 14. 6. 2006 1:55:06
    3200 za 8GB CF "vod vostravaka co bude v patek i v praze" je fakt nejspíš...

komerční sdělení

Komerční sdělení