Philips po vzoru Siemensu: s mobily konec a pryč s nimi do Číny

Mobilní telefony Philips byly i u nás před pár lety docela rozšířené, ale poslední dobou o nich není moc slyšet. Není divu, protože výroba mobilních telefonů je pro Philips ztrátová a hodlá se jí zbavit. Postupuje podobně jako Siemens a veškeré své technologické zázemí prodá do Číny. Kupujícím je společnost CEC (China Electronics Corporation).

Podobně jako v případě Siemensu a Benqu má i CEC možnost využívat zažitého jména Philips u svých nových telefonů a to až po dobu pěti let. A tak je docela možné, že se nám zrodí další sjednocená značka CEC Philips. Mobilní divize Philipsu má průměrný roční obrat kolem čtyř set miliónů eur a zaměstnává 240 zaměstnanců, především v Asii a ve východní Evropě.

Naposledy jsme testovali telefon značky Philips v únoru roku 2005. Jednalo se o véčko 655, které se vyznačovalo typickými vlastnostmi Philipsů: pomalými reakcemi, rozvrzanými plasty, ale výbornou výdrží a zajímavým designem. Přečtěte si recenzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Philips 655

Témata článku: Philips, Siemens, Philips 655, Technologické zázemí, Mobil, Konec, Roční obrat

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6