Placený Agile Messenger: jako mobilní virus

Právě uplynul týden od zpoplatnění programu Agile Messenger a od vydání našeho článku, který o této skutečnosti informoval. Sedm dnů byla také doba, po kterou se dala nová verze Agile Messengeru bezplatně vyzkoušet bez placení.


Starší verze Agile Messengeru už nelze používat, musíte stáhnout novou

Někdo možná čekal, že se ho program po uplynutí této lhůty zeptá, jestli souhlasí se zpoplatněním. Potom ale nečetl přesně podmínky, se kterými přes týdnem souhlasil při klepnutí na tlačítko. Bylo zde uvedeno, že po uplynutí této lhůty a potom každý další měsíc se z telefonu strhne 79 Kč jako Premium SMS. A tak se stalo, z telefonu po týdnu bez vašeho zásahu odejde textovka: viz tato nebo tato diskuze na našem fóru.

 
Agile Messenger neskrývá, že pošle SMS za 79 Kč

Právně je všechno v pořádku, Agile Messenger přesně řekl, co udělá. Z jakého důvodu se ale vývojáři uživatele po uplynutí této lhůty nezeptají, jestli chce pokračovat dál a tedy souhlasí s odesláním částky na měsíční provoz? Podle diskuze ve fóru podpory na stránkách Agile Mobile se tak přitom program při dalším obnovování měsíční licence chová. Proč to nejde hned od začátku?

Oprava: Program „strhává“ 79 Kč automaticky každý měsíc. Uživatele se neptá ani po ukončení zkušební doby, ani při dalších obnovách licence.

Až se vám tedy ve složce odeslaných zpráv objeví položka odeslaná na číslo 9045579, kterou jste rozhodně neposílali, nemusíte hned hledat viry. Přestože je to na mobilech jedna z činností, kterou rády vykonávají, v tomto případě je na vině Agile Messenger.

Návod na zrušení registrace, aby vám Agile Messenger po ukončení demorežimu nesebral 79 Kč, najdete ve fóru.

Diskuze (42) Další článek: Bluetoothová sluchátka od Jabry s týlním mostem

Témata článku: Messenger, Virus, Plac, Mobil, Vir


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40