Placený Agile Messenger: jako mobilní virus

Právě uplynul týden od zpoplatnění programu Agile Messenger a od vydání našeho článku, který o této skutečnosti informoval. Sedm dnů byla také doba, po kterou se dala nová verze Agile Messengeru bezplatně vyzkoušet bez placení.


Starší verze Agile Messengeru už nelze používat, musíte stáhnout novou

Někdo možná čekal, že se ho program po uplynutí této lhůty zeptá, jestli souhlasí se zpoplatněním. Potom ale nečetl přesně podmínky, se kterými přes týdnem souhlasil při klepnutí na tlačítko. Bylo zde uvedeno, že po uplynutí této lhůty a potom každý další měsíc se z telefonu strhne 79 Kč jako Premium SMS. A tak se stalo, z telefonu po týdnu bez vašeho zásahu odejde textovka: viz tato nebo tato diskuze na našem fóru.

 
Agile Messenger neskrývá, že pošle SMS za 79 Kč

Právně je všechno v pořádku, Agile Messenger přesně řekl, co udělá. Z jakého důvodu se ale vývojáři uživatele po uplynutí této lhůty nezeptají, jestli chce pokračovat dál a tedy souhlasí s odesláním částky na měsíční provoz? Podle diskuze ve fóru podpory na stránkách Agile Mobile se tak přitom program při dalším obnovování měsíční licence chová. Proč to nejde hned od začátku?

Oprava: Program „strhává“ 79 Kč automaticky každý měsíc. Uživatele se neptá ani po ukončení zkušební doby, ani při dalších obnovách licence.

Až se vám tedy ve složce odeslaných zpráv objeví položka odeslaná na číslo 9045579, kterou jste rozhodně neposílali, nemusíte hned hledat viry. Přestože je to na mobilech jedna z činností, kterou rády vykonávají, v tomto případě je na vině Agile Messenger.

Návod na zrušení registrace, aby vám Agile Messenger po ukončení demorežimu nesebral 79 Kč, najdete ve fóru.

Témata článku: Messenger, Virus, Plac, Mobil

Určitě si přečtěte

Jak bezpečně používat smartphone

Jak bezpečně používat smartphone

** Bezpečnost má ve spojitosti s mobilem mnoho podob ** Bakterie, baterie, viry, zloději, děravá paměť... ** Někdy je řešení jednoduché, jindy prakticky neexistuje

13.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 15

Facebook vás chce non-stop sledovat. Vy mu to dovolíte a ještě poděkujete

Facebook vás chce non-stop sledovat. Vy mu to dovolíte a ještě poděkujete

** Facebook chce znát vaše GPS souřadnice. Nonstop ** Vědomě mu ta data asi nedáte, ale stačí malý trik... ** Rozmyslete si, než použijete sdílení polohy v Messengeru

10.  8.  2017 | Kůžel Filip | 61