Platforma UIQ prý nikam nevede, Sony Ericsson s ní nejspíš skončí

Sony Ericsson veřejně zatratil platformu Symbian UIQ, stalo se tak na právě probíhající Symbian Smartphone Show v Londýně. Dle švédsko-japonského výrobce platforma úplně propadla. Nezískala si prý ani operátory, ani výrobce nebo konečné uživatele, jejichž zájem by jako jediný mohl pád platformy zastavit. Motorola jako další podílník věc nekomentovala. Za Sony Ericsson promluvil Patrick Olson, ten připustil neúspěch UIQ. Ten prý zapříčinil nedostatečný počet fandů na straně uživatelů a také nízký zájem o přístroje ze strany operátorů jako významných prodejců. Nedůvěra v systém tak „zmařila životy“ dalších dvou přístrojů, jež Sony Ericsson ještě ani oficiálně neoznámil.

Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson tak jasně vyrazil plnou parou vpřed vstříc Symbian Foundation, která vsadila na unifikované uživatelské rozhraní pro různé platformy. Zato Motorola ještě s nějakým tím UIQ modelem počítá, a to ještě předtím, než Symbian Foundation vypustí svou vlastní platformu vycházející ze Symbianu S60. Otázkou zůstává, kdo bude přístroje kupovat a zda výrobci zajistí starším modelům s UIQ podporu. Motorola, zdá se, v tomto nemá vůbec jasno.

O dalších důvodech zániku platformy UIQ si přečtěte v tomto článku na SEmanii.

Zdroj: GSMArena

Diskuze (32) Další článek: LG chystá pro příští rok 10 nových smartphonů

Témata článku: Ericsson, Motorola, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Symbian, Software pro mobily, Ericsson, Plát, Platforma, PLA, Olson, Nízký zájem, Eri, Son