Po roce a několika odkladech je v prodeji Asus Zenfone Zoom

Nestává se často, aby od představení smartphonu do jeho fyzického uvedení do prodeje uplynul více než rok. Obvykle by byl každý takový model už morálně zastaralý, nebo by se musel prodávat pod cenou. V případě Asusu Zenfone Zoom je to ale jiné. Po dvou letech od Samsungu Galaxy K Zoom jde o jediný smartphone s optickým přiblížením na našem trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Není proto divu, že Asus si za smartphone s jinak vcelku běžnou výbavou a dva roky starým, v dnešních mobilech již nepoužívaným čipsetem troufne říct cenu 14 990 Kč. Fotoaparát s 13Mpx senzorem a optickou stabilizací obrazu dostal objektiv japonské značky Hoya složený z 10 optických členů. Optický zoom dokáže scénu přiblížit až třikrát (přepočtené ohnisko odpovídá 28 až 84 mm). Světelnost se pohybuje od f/2.7 do 4.8 při maximálním přiblížení.

Klepněte pro větší obrázek

Systém asférických, lisovaných skleněných čoček využívá speciální techniku "D-cut". Objektiv se při něm spáruje se dvěma krokovými motory a poté je ukryt do periskopického uspořádání, což zvyšuje průchod světla. Smartphone si navíc díky tomu mohl zachovat snesitelnou tloušťku 12 mm, která by byla u klasického teleskopického objektivu nedosažitelná. Hmotnost zařízení ale činí nadprůměrných 185 gramů.

Klepněte pro větší obrázek

Zenfone Zoom je celkově větší zařízení. IPS displej s úhlopříčkou 5,5 palce používá FullHD rozlišení a je krytý sklem Gorilla Glass 4. Zařízení obepíná hliníkový rám, záda jsou v imitaci kůže. Asi nejslabším článkem výbavy je z dnešního pohledu čipset Intel Atom Z3580, od jehož používání ve smartphonech už Asus u novějších modelů upustil.

Klepněte pro větší obrázek

Potěší ale 4 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště. Vestavěná baterie disponuje kapacitou 3 000 mAh. Smartphone je dodáván v jednosimkové variantě s podporou všech tuzemských LTE pásem. Dalším pohledem do historie je použitý Android 5.0 Lollipop, který překrývá nadstavba ZenUI 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Aby Asus ještě podtrhl význam Zenfonu Zoom pro fotografování, přibalil do prodejní krabice externí xenovový blesk Zenflash. Dokáže scénu osvětlit až do vzdálenosti 2,4 metru a umožňuje manuálně nastavit intenzitu záblesku. K tělu telefonu se připojuje pomocí magnetu a není nutné ho před použitím nabíjet. Zenflash má i vlastní rozhraní poskytující nastavení času, ISO nebo expozice a obsahuje zabudovaný kabel pro synchronizaci záběrů.

 

 

Diskuze (5) Další článek: Honor 7 dostává aktualizaci na Android Marshmallow

Témata článku: Asus, Android, Smartphony, Nákup a ceny, Mobilní fotografie, LTE, ZenFone, ZenUI, Asus Zenfone Zoom, Samsung Galaxy K Zoom, Průchod, Zenfonu zoom, Periskop, Odklad, Zoom, Prodej, Hliníkový rám, Jediný smartphone, #zoom, Použitý android, ASF, Asus ZenFone


Určitě si přečtěte