PocketSurfer2: internet do kapsy

Původní idea PocketSurferu je taková, že jeho uživatelé budou moci surfovat na internetu téměř kdekoliv se stejným komfortem, jaký poskytuje PC. Když naši slovenští kolegové testovali první generaci tohoto přístroje, byli zklamaní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
První generace se příliš nepovedla

Na včera skončeném 3GSM Congressu představila kanadská firma DataWind svůj PocketSurfer2. Podle jejich slov je o notný kus dále, než jeho předchůdce. Má vylepšený design, štíhlejší tělo (27 mm), podsvícenou klávesnici, ale hlavně svůj vlastní komunikační modul a nebude již závislý na spojení s mobilním telefonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podobu novinky známe zatím jen zběžbě

Seznam podporovaných sítí je až nepochopitelně široký: CDMA, GSM, IDEN a CDPD. Dále bylo oznámeno uvedení přístroje na britský trh. Každý, kdo si jej koupí, dostane neomezený přístup k bezdrátové síti zdarma.

Jedním z hlavních trumfů PocketSurferu by měla být rychlost překladu HTML kódu. Svou rychlostí údajně předčí domácí modemy s rychlostí 56kb/s. Kanaďané se to snažili doložit svérázným, ale přesvědčivým prohlášením: „Kdo přinese na náš stánek PDA s rychlejším prohlížečem, dostane od nás PocketSurfer2.“

První generace PocketSurferu se ještě dnes prodává za 200 dolarů, novinka prý nebude výrazně dražší.

Váš názor Další článek: BlackBerry 8800: tmavý elegán (první pohled)

Témata článku: Pocket, Internet, Vylepšený design

Určitě si přečtěte