Podívejte se na nové BlackBerry Motion. Ostružina bez klávesnice s osobitým designem

Čínské TCL v uplynulém týdnu představilo nový smartphone pod známou kanadskou značkou s logem ostružiny, jejíž použití pro mobilní zařízení od Kanaďanů licencuje. BlackBerry Motion je po čase opět smartphone bez hardwarové klávesnice, tolik typické pro BlackBerry. Výrobce nyní vydal propagační video, na kterém si novinku můžeme lépe prohlédnout.

Jak je vidět, vzorování zadní strany, hranatější tvary a pruh v oblasti zadního fotoaparátu dávají jasně najevo příbuznost s prodávaným modelem Keyone. Zařízení nepatří mezi nejtenčí na trhu, ale díky broušeným hranám se bude dobře držet v ruce. Karbon imitující vzorek na zádech zase zneviditelní případné nečistoty. BlackBerry Motion má přijít do prodeje ještě před Vánocemi za 12 999 Kč.

Líbí se nám také čtečka umístěná v logu pod displejem a fakt, že objektiv fotoaparátu nevyčnívá ze zad. Zajímavé může být použití bočního funkčního tlačítka, kterému půjde přiřadit rychlé spuštění několika aplikací. Podobné řešení představilo TCL také u smartphonů své druhé značky Alcatel.

Blackberry Motion
rozměry a hmotnost: 156 × 76 × 8,1 mm, 167 g
displej: 5,5'', kapacitní IPS LCD, 1 080 × 1 920, 401 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (42,2|11,5 Mb/s), LTE
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Bluetooth 4,2, GPS
paměť: 32 GB, microSDXC (2 TB), RAM: 4 096 MB, baterie: 4 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 625 (8× Cortex-A53, 2 GHz, 14nm)
operační systém: Google Android 7,1 (Nougat)
fotoaparát: 12MPx (4 000 × 3 000), video (3 840 × 2 160), blesk
77 %
vybavenost
?
výhodnost
?
žádanost
cena:

Diskuze (13) Další článek: Sony představuje domácího asistenta Xperia Hello. Napůl reproduktor a napůl robot zatím hovoří pouze japonsky

Témata článku: Blackberry, Android, Smartphony, TCL, Design, Klávesnice, Blackberry Motion, Rychlé spuštění, Hranatý tvar, Čínský tcl, Zadní strana, Propagační video, Mobilní zařízení, Uplynulý týden, Hardwarová klávesnice, Podobné řešení, Zadní fotoaparát, Nový smartphone, Osobitý design, Ostružina, Nové blackberry, Prodávaný model

Určitě si přečtěte