Podnikatelé ruší podřízené mobilem i na dovolené

Další z řady online průzkumů Vodafone Business Zoom se zabýval telefonickou komunikací uvnitř firmy. Statistiku pro Vodafone realizovala agentura Data Collect mezi 600 majiteli a manažery malých a středníchčeských firem. Mimochodem bylo zjištěno, že…

  • Téměř 70 % českých podnikatelů a manažerů se od pracovních povinností neodřízne ani na dovolené. Většina z nich pracovním úkolům z dovolené věnuje méně než hodinu denně, pokud však potřebují vyřešit aktuální problém, neváhají čeští podnikatelé a manažeři na dovolené vyrušit ani své zaměstnance. Na dovolenou jim občas zavolá 62 % z nich.
  • Mobilní telefon si na dovolenou bere naprostá většina podnikatelů (97 %) Více než třetina si také s sebou přibalí notebook (37 %).

Další zjištěné skutečnosti už se netýkají mobilů, ale i přesto stojí za pozornost...

  • Majitelé a manažeři malých a středních firem mají v letních měsících většinou stejně nabitý program jako po zbytek roku (uvedlo to 57 % respondentů). Pouze 22 % podnikatelů si v létě užívá více volného času, neboť mají práce o něco méně než po zbytek roku. Za letní dovolenou utratí podnikatelé a manažeři 10-20 tisíc korun na osobu. Více do dovolené plánují investovat majitelé větších firem, šetřivější jsou živnostníci.
  • Podnikatelé a manažeři vyrážejí na delší dovolenou obvykle jednou (31 %) až dvakrát ročně (38 %). Na dovolenou téměř nejezdí 16 % respondentů.
  • Nejčastěji podnikatelé vyrážejí na dovolenou v součtu jeden až čtyři týdny. 15 % si během doku dopřeje více než 4 týdny odpočinku, naproti tomu 12 % podnikatelů si najde na dovolenou pouze méně než týden.
  • V létě se na dovolenou chystá většina manažerů a podnikatelů, pouze 11 % v létě za odpočinkem nevyrazí. Nejčastějším cílem dovolené bude pobřeží Středozemního moře (39 %), popřípadě různá místa v ČR (22 %).
  • Hlavní náplní dovolené pak bude buď relaxace u vody (38 %) nebo aktivní odpočinek (36 %).
  • S dětmi a rodinou jezdí na dovolenou většina podnikatelů (46 %), s partnerem či partnerkou (37 %). Tři procenta respondentů se přiznala, že jezdí na dovolenou se svými milenkami či milenci.
Diskuze (14) Další článek: T-Mobile eShop: výhodné Twist sady s bonusem

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Mobil, Podnik

Určitě si přečtěte