Podvodné přesměrování u vytáčeného internetu mizí

Český Telecom vydal tiskovou zprávu informující o postupném klesání podvodného přesměrování při používání internetu přes vytáčené připojení (dial-up). Toho podvodníci zneužívají tak, že pomocí škodlivého software nebo skriptů přesměrují klasické modemové připojení na linky se zvýšeným tarifem bez upozornění zákazníka. V dubnu podvodného přesměrování výrazně ubylo, a to na 150 případů. Oproti minulým měsícům je to celkem výrazný rozdíl.

Linky se zvláštním tarifem jsou určeny k poskytování informačních služeb, loterií, soutěží a dalším speciálním službám. Datové linky vždy začínají předčíslím „976“ a hlasové „90x“.

Český Telecom, kromě maximální osvěty uživatelů, poskytuje bezplatnou doplňkovou službu PC Strážce, která zákazníkům kompletně ochrání počítač, data i samotnou komunikaci. Také je možnost nastavení služby InfoLimit, která chrání případný nekontrolovaný růst účtu. Český Telecom zřídil speciální webovou stránku, kde najdete veškeré informace o podvodných přesměrováních a ochraně proti nim.

Diskuze (4) Další článek: Sony Ericsson W850i a W710i: rozverná hudební dvojka (první pohled)

Témata článku: Podvod, Přesměrování, Internet


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136