Podvodné přesměrování u vytáčeného internetu mizí

Podvodné přesměrování u vytáčeného internetu mizí

Český Telecom vydal tiskovou zprávu informující o postupném klesání podvodného přesměrování při používání internetu přes vytáčené připojení (dial-up). Toho podvodníci zneužívají tak, že pomocí škodlivého software nebo skriptů přesměrují klasické modemové připojení na linky se zvýšeným tarifem bez upozornění zákazníka. V dubnu podvodného přesměrování výrazně ubylo, a to na 150 případů. Oproti minulým měsícům je to celkem výrazný rozdíl.

Linky se zvláštním tarifem jsou určeny k poskytování informačních služeb, loterií, soutěží a dalším speciálním službám. Datové linky vždy začínají předčíslím „976“ a hlasové „90x“.

Český Telecom, kromě maximální osvěty uživatelů, poskytuje bezplatnou doplňkovou službu PC Strážce, která zákazníkům kompletně ochrání počítač, data i samotnou komunikaci. Také je možnost nastavení služby InfoLimit, která chrání případný nekontrolovaný růst účtu. Český Telecom zřídil speciální webovou stránku, kde najdete veškeré informace o podvodných přesměrováních a ochraně proti nim.

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Cyp 19. 5. 2006 16:47:25
    No,spíš lidi jaksi s.... na Žlutýho Zloděje.
  • Misak 19. 5. 2006 13:43:29
    proč by to dělal. zamezil by zase přístupu na tyto linky zákazníkům, kteří...
  • TM 19. 5. 2006 8:01:36
    tyto problemy by neexistovaly kdyby telecom jako vychozi stav mel...

komerční sdělení

Komerční sdělení