Podvodný inzerent si chtěl jenom hrát

V návaznosti na včera uveřejněnou zprávu o podvodném inzerátu jsme dnes získali oficiální vyjádření firmy TANGER computersystems, která se cítí být jednáním podvodníka poškozena. Jeho cílem totiž nebylo finanční obohacení svojí osoby, ale získání výhody ve hře, virtuálním světě serveru www.damokles.cz.

Pro úplnost připomenu, že se inzerát objevil na nastrčeném osobním blogu a za poslanou SMS s cenou 7 Kč sliboval kredit ve výši 400 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Server www.damokles.cz je on-line hra, která umožňuje svým registrovaným uživatelům žít ve virtuálním světě (jedná o komplexní simulaci virtuálního života na internetu). V tomto virtuálním světě se také používají virtuální peníze. Tyto peníze je možno získat mnoha různými způsoby, mj. také pomocí SMS. Uživatel s přezdívkou Usáma bin Ládin v podstatě namluvil lidem na internetu (ne uživatelům serveru Damokles), že zasláním oné zázračné SMS získají nějakou finanční výhodu.

V praxi však nezískali nic a poslali mu virtuální kredit pro virtuální život na serveru. Jedná se tedy o podvodné jednání a mj. také o potupu dobrého jména serveru www.damokles.cz. Jeho provozovatelé však zareagovali velmi rychle a razantně.

Oficiální vyjádření k podvodnému jednání uživatele serveru Damokles.cz.

V souladu s fakty uvedenými ve vašem článku jsme provedli následující kroky, abychom popsanému jednání zabránili:

  1. Provinilce jsme ze systému vyřadili, zablokovali IP adresu, ze které k systému přistupuje.
  2. Zrušili jsme možnost zasílat pomocí PR SMS kredit jinému hráči (tedy v podstatě darovat kredit) a tím jej neúměrně navyšovat.
  3. Zrušili jsme všechny SMS funkce, které by v budoucnu mohly tento problém znovu navodit.
  4. V odpoledních hodinách zveřejnil provozovatel na serveru Damokles.cz výrazné upozornění a popis fraudového jednání provinilce.

Věřím, že rychlost naší reakce a provedené kroky jsou dostatečné k zamezení poškození dobrého jména všech zůčastněných stran. Závěrem bych jen chtěl konstatovat, že mechanismus podvodu provinilci nedovolil získat jakýkoli přímý, tedy finanční prospěch. Svým podvodným jednáním dosáhl "pouze" virtuálního prospěchu, který poté použil v on-line hře.

Jan Rychnovský
TANGER computersystems, s.r.o.

Diskuze (12) Další článek: Route 66 Chicago: když kvalitní navigaci kazí špatná mapa (test)

Témata článku: Ostatní, Podvod


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136