Podvodný inzerent si chtěl jenom hrát

V návaznosti na včera uveřejněnou zprávu o podvodném inzerátu jsme dnes získali oficiální vyjádření firmy TANGER computersystems, která se cítí být jednáním podvodníka poškozena. Jeho cílem totiž nebylo finanční obohacení svojí osoby, ale získání výhody ve hře, virtuálním světě serveru www.damokles.cz.

Pro úplnost připomenu, že se inzerát objevil na nastrčeném osobním blogu a za poslanou SMS s cenou 7 Kč sliboval kredit ve výši 400 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Server www.damokles.cz je on-line hra, která umožňuje svým registrovaným uživatelům žít ve virtuálním světě (jedná o komplexní simulaci virtuálního života na internetu). V tomto virtuálním světě se také používají virtuální peníze. Tyto peníze je možno získat mnoha různými způsoby, mj. také pomocí SMS. Uživatel s přezdívkou Usáma bin Ládin v podstatě namluvil lidem na internetu (ne uživatelům serveru Damokles), že zasláním oné zázračné SMS získají nějakou finanční výhodu.

V praxi však nezískali nic a poslali mu virtuální kredit pro virtuální život na serveru. Jedná se tedy o podvodné jednání a mj. také o potupu dobrého jména serveru www.damokles.cz. Jeho provozovatelé však zareagovali velmi rychle a razantně.

Oficiální vyjádření k podvodnému jednání uživatele serveru Damokles.cz.

V souladu s fakty uvedenými ve vašem článku jsme provedli následující kroky, abychom popsanému jednání zabránili:

  1. Provinilce jsme ze systému vyřadili, zablokovali IP adresu, ze které k systému přistupuje.
  2. Zrušili jsme možnost zasílat pomocí PR SMS kredit jinému hráči (tedy v podstatě darovat kredit) a tím jej neúměrně navyšovat.
  3. Zrušili jsme všechny SMS funkce, které by v budoucnu mohly tento problém znovu navodit.
  4. V odpoledních hodinách zveřejnil provozovatel na serveru Damokles.cz výrazné upozornění a popis fraudového jednání provinilce.

Věřím, že rychlost naší reakce a provedené kroky jsou dostatečné k zamezení poškození dobrého jména všech zůčastněných stran. Závěrem bych jen chtěl konstatovat, že mechanismus podvodu provinilci nedovolil získat jakýkoli přímý, tedy finanční prospěch. Svým podvodným jednáním dosáhl "pouze" virtuálního prospěchu, který poté použil v on-line hře.

Jan Rychnovský
TANGER computersystems, s.r.o.

Diskuze (12) Další článek: Route 66 Chicago: když kvalitní navigaci kazí špatná mapa (test)

Témata článku: Ostatní, Podvod


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 50

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

** Všudepřítomný důraz kladený na fotoaparát se opět vyplácí ** Po úspěchu top modelů nasadil P30 Lite sebevědomou cenovku ** I přes některé nedostatky se, myslím, bude prodávat o sto šest

Jakub Vrbacký | 50

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143