Pohled do budoucnosti: koncept „telefonu“ Nokia čtvrté generace

Na stránkách designéra Ricarda Figueirda je k vidění zajímavý designový koncept osobního zařízení budoucnosti. Záměrně nepíši mobilního telefonu, i když na sobě virtuální přístroj nese logo značky Nokia.

Nejedná se o kompaktní celek, ale o trojici bezdrátově spojených modulů, z nichž každý zajišťuje zvláštní funkci. Hlavním prvkem je náramek, který nese ovládací prvky, malý displej a například také komunikační moduly a čip pro bezhotovostní platby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Náramek na ruku...

Pro telefonování se používá sluchátko, podobné dnešním bluetoothovým handsfree. Ovládat jej nemusíte za uchem, ale pohodlněji na náramku. Do tašky si pak srolujete třetí součást – velký kruhový dotykový displej. Ten slouží pro zobrazení webu, psaní e-mailů, prohlížení obrázků apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...sluchátko do ucha...

Musíme uznat, že se jedná o nápaditou studii, i když zjevně bez šance na uplatnění v praxi. Dnešní trend je opačný a vede spíše k centralizování všech funkcí v jednom zařízení. Ale brzy můžeme narazit na limity a nevýhody – zvětší se rozměry, aby mohl být větší displej, zároveň stoupne hmotnost a přístroj poputuje do tašky, nebudeme se chtít zdržovat hledáním telefonu v oné tašce či po kapsách a bude nás obtěžovat držet jej u ucha při telefonování. Pak třeba zjistíme, že je daleko lepší mít všechny nejdůležitější funkce okamžitě k dispozici v náramku na ruce, do ucha si nasadit lehké sluchátko a v případě potřeby vytáhnout z kapsy ergonomicky sbalený velký displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...a displej stočit do kapsy

Zdroj: www.ideosyncrasy.com
Diskuze (22) Další článek: Nokia 1112, 2310 a 2610: s cenou hluboko zatlučenou (první pohled)

Témata článku: Nokia, Čtvrt, Osobní zařízení, Telefon, Budoucnost, Koncept, Pohled, Dnešní trend, Generace

Určitě si přečtěte