Pohodlně se usaďte, Nokia představí dvě nové Nseries

Dva nové multimediální přístroje přibudou v pondělí 18. srpna do portfolia finského výrobce. Nokia rozeslala vybraným světovým médiím elektronickou pozvánku, podle které se máme usadit do pohodlného křesla, abychom nezmeškali oficiální online premiéru, která proběhne v 8 hodin ráno britského času. Spekuluje se, že by mohlo jít o symbianové smartphony N79 a N85.

Klepněte pro větší obrázek

První špionážní fotografie obou přístrojů jsme na MobilManii zveřejnili už v červnu. Podle nich bude Nokia N79 něco mezi N78 a N82, přičemž designéři zaexperimentují po výstupkové klávesnici opět s trochu odlišnějším typem. Jak se osvědčí v praxi, zjistíme až po uvedení na trh. Jisté je, že co do krásy toho N79 moc nepobrala. Telefon klasické konstrukce s 2,4" displejem bude osazen Feature Packem 2, výbava by měla zahrnovat 5Mpx fotoaparát Carl Zeiss s aktivní krytkou, asistovanou GPS a Wi-Fi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N79

Poněkud rozpačitě vypadá i druhý chystaný smartphone Nokia N85. Vzhledově nápadně připomíná N96, stejně jako u ní půjde o duálně výsuvný slider černého zaobleného provedení. Výbavou bude novinka na N96 ztrácet jen málo. Pětimegapixelový fotoaparát s dvojitou LED doplní Wi-Fi, asistovaná GPS a podpora rychlých dat HSDPA. I N85 bude mít implementován nejnovější Feature Pack 2 a navíc se spekuluje o integrovaném FM vysílači.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N85

Pokud se těšíte na první dotykovou Nokii, budete muset ještě nějakou dobu vydržet. Podle našich informací se s modelem 5800 setkáme až v září, takže ze svého křesla ji v pondělí zbytečně nevyhlížejte.

Témata článku: Nokia, Nokia N79, Nokia N85, Chystaný smartphone

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50