Pohodlně se usaďte, Nokia představí dvě nové Nseries

Dva nové multimediální přístroje přibudou v pondělí 18. srpna do portfolia finského výrobce. Nokia rozeslala vybraným světovým médiím elektronickou pozvánku, podle které se máme usadit do pohodlného křesla, abychom nezmeškali oficiální online premiéru, která proběhne v 8 hodin ráno britského času. Spekuluje se, že by mohlo jít o symbianové smartphony N79 a N85.

Klepněte pro větší obrázek

První špionážní fotografie obou přístrojů jsme na MobilManii zveřejnili už v červnu. Podle nich bude Nokia N79 něco mezi N78 a N82, přičemž designéři zaexperimentují po výstupkové klávesnici opět s trochu odlišnějším typem. Jak se osvědčí v praxi, zjistíme až po uvedení na trh. Jisté je, že co do krásy toho N79 moc nepobrala. Telefon klasické konstrukce s 2,4" displejem bude osazen Feature Packem 2, výbava by měla zahrnovat 5Mpx fotoaparát Carl Zeiss s aktivní krytkou, asistovanou GPS a Wi-Fi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N79

Poněkud rozpačitě vypadá i druhý chystaný smartphone Nokia N85. Vzhledově nápadně připomíná N96, stejně jako u ní půjde o duálně výsuvný slider černého zaobleného provedení. Výbavou bude novinka na N96 ztrácet jen málo. Pětimegapixelový fotoaparát s dvojitou LED doplní Wi-Fi, asistovaná GPS a podpora rychlých dat HSDPA. I N85 bude mít implementován nejnovější Feature Pack 2 a navíc se spekuluje o integrovaném FM vysílači.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N85

Pokud se těšíte na první dotykovou Nokii, budete muset ještě nějakou dobu vydržet. Podle našich informací se s modelem 5800 setkáme až v září, takže ze svého křesla ji v pondělí zbytečně nevyhlížejte.

Diskuze (50) Další článek: Motorola ukázala světu trojici novinek

Témata článku: Nokia, Nokia N79, Nokia N85, Chystaný smartphone

Určitě si přečtěte