Pokémon Go je nově k dispozici i na hodinkách Apple Watch

Nedávná aktualizace hry Pokémon Go potěšila zejména majitele hodinek Apple Watch. Společnost Niantic totiž pro systém iOS vydala nucenou aktualizaci hry (verze 1.21.2), která přinesla i očekávanou podporu hodinek Apple Watch. A to i přesto, že úvodní zájem o hru již dávno opadl. Jaké jsou možnosti hry Pokémon Go na hodinkách Apple Watch, a jak se liší např. od herního tlačítka Pokémon Go Plus?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní obrazovka Pokémon Go, spuštění a detaily cvičení, nastavení upozorňování

Hlavním přínosem jsou notifikace hodinek na nové pokéstopy a pokémony. V prvním případě můžete pokéstopy vybrat přímo v hodinkách, v případě pokémonů ale jejich odchyt musí proběhnout na iPhonu. Veškerá vaše pohybová aktivita s hodinkami se do iPhonu zaznamenává jako Cvičení. Ušlé kroky s hodinkami se pak zaznamenávají i do vzdálenosti nutné pro klubání vajec.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pokémoni nablízku, klubání vajec a nejbližší pokémon, jehož odchyt ale už musí proběhnout na iPhonu

Podle prvních zkušeností uživatelů je s hodinkami detekování ušlých vzdáleností přesnější, než na telefonu, na druhou stranu, Pokémon Go jako spuštěné cvičení, poměrně hodně „vysává“ baterii. Může za to kontinuální měření tepu při aktivním cvičení, které řada uživatelů doporučuje deaktivovat. Oproti tlačítku Pokémon Go Plus však citelně chybí možnost přímého odchycení pokémona přímo ze zápěstí.

K vyhledání a stažení hry Pokémon Go do hodinek Apple Watch využijte stejnojmennou aplikaci, kterou máte nainstalovanou ve svém iPhonu.

Klepněte pro větší obrázek
Váš názor Další článek: Dopřejte si něco pěkného. Tahle tapeta pro Android má úžasné 3D efekty

Témata článku: Apple, Pokémon GO, Mobilní hry, Nositelnosti, iOS, Apple Watch, Pohybová, První případ, Základní obrazovka, Pokémon Go Plus, Pokémon, Spuštěné cvičení, Watch, Hlavní přínos, Nedávná aktualizace, #Apple, Aktivita, Pohybová aktivita, Upozorňování, Kontinuální měření, APP


Určitě si přečtěte