Pokémon Go opět kolabuje. Na vině je rozšíření dostupnosti v Evropě

Pokémon Go opět kolabuje. Na vině je rozšíření dostupnosti v Evropě

Fenomén Pokémon Go (první pohled zde) se dnes v poledne konečně oficiálně dostal i do ČR. Jak jsme vás již informovali, aplikace je ke stažení na Google Play i na AppStoru.

Jak ale distributor hry informoval na svém Facebooku, ČR se stala součástí „balíčku“ šestadvaceti zemí, ve kterých byl Pokémon Go dnes oficiálně spuštěn.

S rozšíření dostupnosti ale hra opět naráží na palčivý problém posledních dní - funkčnost a dostupnost serverů. Můžeme předpokládat, že se do hry dnes připojily obrovské masy lidí, díky kterým je Pokémon Go prakticky nehratelný. Zhruba okolo čtvrté hodiny našeho času totiž došlo k výpadku spojení, které pokračuje i nadále. Přes mobilní aplikaci se tedy vůbec nepřihlásíte, po timeoutu se na displeji zobrazí omluva s dodatkem, že na nápravě problémů se již pracuje.

Klepněte pro větší obrázek
Omluva, která se vám nyní zobrazí při pokusu o přihlášení do hry Pokémon Go

Samotný start hry od studia Niantic tedy můžeme považovat spíše za nepovedený. Již od prvních dní se hra potýká s pravidelnými výpadky spojení či částečnou nefunkčností, které jsou všeobecně omlouvány větším zájmem o hru, než se původně očekávalo. Niantic tedy zkouší hru alespoň hru postupně rozšiřovat i do různých regionů, i když díky tomu naráží na spoustu negativních komentářů.

ČR se však hry dočkala poměrně brzy, naproti tomu Francie, a dokonce také „domovský“ trh Pokémonů, Japonsko, na oficiální uvedení stále čeká.

Diskuze (28) Další článek: Android Police: Takhle mají vypadat hodinky Google Nexus

Témata článku: Ostatní, Pokémon GO, Mobilní hry, Allo, Rozšíření, Palčivý problém, Dostupnost, Oficiální uvedení, Domovský trh, Pokémon


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47