Pokuta všem českým operátorům: 44 000 000 Kč

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil všem třem českým mobilním operátorům pokutu v souhrnné výši 44 milionů korun. Důvodem byly smlouvy z let 2000 a 2001 o nedovoleném přímém propojení. Nebyl u nich totiž využit třetí operátor, přestože by tato možnost byla pro zákazníky výhodnější.

Další informace: Novinky.cz


Doplněno: vyjádření Oskara

Dnešní rozhodnutí předsedy ÚOHS je v přímém rozporu s předcházejícím rozhodováním ČTÚ. Právní oddělení již v tuto chvíli zvažuje další kroky, které povedou k ochraně zájmu našich akcionářů. Oskar také v tomto případě bojuje za vytváření spravedlivých a transparentních podmínek na českém trhu, které zabezpečí vymahatelnost práva a ochranu vložených investic. To je však s ohledem na rozporuplné rozhodování různých orgánů státní správy velice komplikované.

Uzavřené propojovací smlouvy podle našeho názoru již od počátku vždy umožňovaly tranzitní propojení hovorů do sítí Eurotel a T-Mobile s využitím propojení přes jiného operátora. Tato interpretace smluv o propojení nám však byla ze strany ČTÚ znemožněna a byli jsme proto nuceni řídit se jím vydaným předběžným opatřením a dalšími rozhodnutími. Jelikož jsme tato rozhodnutí ČTÚ považovali za výrazné omezení hospodářské soutěže, obrátili jsme se v dobré víře s žádostí o pomoc na ÚOHS, aby uvedené smlouvy a rozhodování ČTÚ přezkoumal. Předseda ÚOHS pan Bednář naše obavy svým rozhodnutím sice potvrdil, ale k našemu velkému překvapení nám ještě navíc udělil dvě značně vysoké pokuty.

Diskuze (37) Další článek: Konečně: návod pro změnu škaredých ikonek Siemensů řady 65

Témata článku: Pokuta, Dnešní rozhodnutí, Operátor, Český, Český operátor

Určitě si přečtěte