Pokuta všem českým operátorům: 44 000 000 Kč

Pokuta všem českým operátorům: 44 000 000 Kč

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil všem třem českým mobilním operátorům pokutu v souhrnné výši 44 milionů korun. Důvodem byly smlouvy z let 2000 a 2001 o nedovoleném přímém propojení. Nebyl u nich totiž využit třetí operátor, přestože by tato možnost byla pro zákazníky výhodnější.

Další informace: Novinky.cz


Doplněno: vyjádření Oskara

Dnešní rozhodnutí předsedy ÚOHS je v přímém rozporu s předcházejícím rozhodováním ČTÚ. Právní oddělení již v tuto chvíli zvažuje další kroky, které povedou k ochraně zájmu našich akcionářů. Oskar také v tomto případě bojuje za vytváření spravedlivých a transparentních podmínek na českém trhu, které zabezpečí vymahatelnost práva a ochranu vložených investic. To je však s ohledem na rozporuplné rozhodování různých orgánů státní správy velice komplikované.

Uzavřené propojovací smlouvy podle našeho názoru již od počátku vždy umožňovaly tranzitní propojení hovorů do sítí Eurotel a T-Mobile s využitím propojení přes jiného operátora. Tato interpretace smluv o propojení nám však byla ze strany ČTÚ znemožněna a byli jsme proto nuceni řídit se jím vydaným předběžným opatřením a dalšími rozhodnutími. Jelikož jsme tato rozhodnutí ČTÚ považovali za výrazné omezení hospodářské soutěže, obrátili jsme se v dobré víře s žádostí o pomoc na ÚOHS, aby uvedené smlouvy a rozhodování ČTÚ přezkoumal. Předseda ÚOHS pan Bednář naše obavy svým rozhodnutím sice potvrdil, ale k našemu velkému překvapení nám ještě navíc udělil dvě značně vysoké pokuty.

Témata článku: Pokuta

37 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Zvedavec 24. 9. 2004 12:17:46
  Sorry za OT:

  ty si asi nikdy nechodil do autoskoly co? jinak bys...
 • Já Osobně 23. 9. 2004 16:34:04

  Měls jim říct, že je rozdíl...

 • Kokoládka 18. 9. 2004 9:05:32
  A jak by se tobě líbilo, kdyby jsi měl jednu nulu navíc v hovorném za...
Určitě si přečtěte

Vymáhá na vás T-Mobile pokutu z let 2009 až 2013? Není v právu, braňte se

Vymáhá na vás T-Mobile pokutu z let 2009 až 2013? Není v právu, braňte se

** V podobné situaci jsou desetitisíce zákazníků T-Mobilu ** Operátor na ně poslal vymahače a požaduje stamiliony korun ** Jedná však protiprávně, rozhodl v precedenčním případě ČTÚ

20.  10.  2016 | Pospíšil Aleš | 8

Pokuta za výpověď smlouvy konečně klesá na pětinu

Pokuta za výpověď smlouvy konečně klesá na pětinu

U T-Mobile platí nové podmínky už od 26. ledna, Vodafone a O2 je mění 8. února. Do té doby můžete od O2 odejít dokonce úplně bez sankce.

5.  2.  2014 | Pospíšil Aleš | 22


komerční sdělení

Komerční sdělení