Policie v Rusku zabavila 40 000 pašovaných Nokií

Přenášet zboží přes hranice bez proclení je sice nelegální, ale zjevně hodně výdělečný business. Pašuje se ledacos a mobilní telefony nejsou výjimkou. Tedy alespoň v Rusku, kde policie zabavila neuvěřitelných čtyřicet tisíc mobilních telefonů značky Nokia, které se do země dostaly nelegální cestou. Jednalo se přitom výhradně o dražší modely, s cenou minimálně 350 dolarů za kus, a tak se celková cena zabaveného zboží vyhoupla až na 15 miliónů dolarů.

Podle vyšetřovatelů si tuto zásilku objednala ruská společnost Teleko z Petrohradu, která se však svoji vinu snaží popřít. Nokia se k celé kauze nevyjádřila.

Policie zřejmě zaškrtila jeden z hlavních nelegálních toků mobilních telefonů na ruský trh. Čtyřicet tisíc kusů telefonů je zřejmě jen jednou z mnoha zásilek prozatím neznámého distributora. Analytici proto předpokládají, že by se ceny mobilních telefonů značky Nokia v Rusku mohly postupně zvednout o 10 - 15 % a výrobce by mohl ztratit až 10% díl z tržního podílu. V globálním zhodnocení by pak mohlo odhalení policie způsobit pokles celkového počtu prodaných telefonů v Rusku z předpokládaných 32 milionů za rok na 25 miliónů.

Zdroj: Cellular-News

Diskuze (3) Další článek: Unikátní průzkum: bez mobilu už se neobejdeme

Témata článku: Pol, Ruská společnost, Policie, Pás


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27