Policie v Rusku zabavila 40 000 pašovaných Nokií

Přenášet zboží přes hranice bez proclení je sice nelegální, ale zjevně hodně výdělečný business. Pašuje se ledacos a mobilní telefony nejsou výjimkou. Tedy alespoň v Rusku, kde policie zabavila neuvěřitelných čtyřicet tisíc mobilních telefonů značky Nokia, které se do země dostaly nelegální cestou. Jednalo se přitom výhradně o dražší modely, s cenou minimálně 350 dolarů za kus, a tak se celková cena zabaveného zboží vyhoupla až na 15 miliónů dolarů.

Podle vyšetřovatelů si tuto zásilku objednala ruská společnost Teleko z Petrohradu, která se však svoji vinu snaží popřít. Nokia se k celé kauze nevyjádřila.

Policie zřejmě zaškrtila jeden z hlavních nelegálních toků mobilních telefonů na ruský trh. Čtyřicet tisíc kusů telefonů je zřejmě jen jednou z mnoha zásilek prozatím neznámého distributora. Analytici proto předpokládají, že by se ceny mobilních telefonů značky Nokia v Rusku mohly postupně zvednout o 10 - 15 % a výrobce by mohl ztratit až 10% díl z tržního podílu. V globálním zhodnocení by pak mohlo odhalení policie způsobit pokles celkového počtu prodaných telefonů v Rusku z předpokládaných 32 milionů za rok na 25 miliónů.

Zdroj: Cellular-News

Diskuze (3) Další článek: Unikátní průzkum: bez mobilu už se neobejdeme

Témata článku: Pol


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10