Policie v USA uvažuje o rušení mobilů v případě podezření na terorismus

Policie v Los Angeles uvažuje nad možností rušit signál mobilních telefonů v okamžicích, kdy hrozí nebezpečí teroristického útoku. Týkalo by se to například mezinárodního letiště, zábavního parku Universal Studios nebo stadionu Rose Bowl. Mobilní telefony totiž mohou být použity pro aktivaci bomb.

Zařízení pro rušení signálu mobilních sítí jsou v USA zakázány. Mluvčí amerického telekomunikačního úřadu FCC proto prohlásil, že je na vládních úřadech, aby v tomto případě zvážili, jestli místním bezpečnostním složkám udělí výjimku. Ozývají se ale i hlasy z druhé strany, které tvrdí, že „vypnutí“ mobilních sítí a následná nemožnost komunikace je z bezpečnostního hlediska velmi nevhodný krok.

Témata článku: USA, Mobil

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

Včera | Měchura Milan | 10

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25