Pomozte nám vybrat nejlepší mobil IV - sítě a datové přenosy

Spuštění nového hodnocení se blíží, zbývá jen nastavit, jaký na něj budou mít vliv položky v katalogu. V této anketě se zaměříme na ty, které souvisí se sítěmi, datovými přenosy a konektivitou.

Předpokládáme, že tato kategorie bude velmi rozporuplná. Opět po vás chceme prohlédnout si současné nastavení vlivů jednotlivých položek a následné hlasovánív anketě, zda byste některou upřednostnili více než doposud. Berte ale předtím na vědomí několik věcí:

 1. Odsouhlasili jste si poměrně nízký vliv této kategorie na celé hodnocení. Berte ji tedy spíše jako kategorii pro ty, kteří datové přenosy denně potřebují.
 2. Nepoužíváte datové přenosy? V tom případě buď nehlasujte, nebo se vžijte do těch, kteří je dosyta využívají a většinou jim nestačí pomalé GPRS.
 3. Má-li některá kategorie nízké procento, neznamená to, že ji nepovažujeme za nedůležitou, ale že je už dnes natolik rozšířená, že není nutné přikládat ji velkou váhu.
 4. Katalog musí být připraven na budoucnost, HSDPA se bude objevovat a využíívat stále častěji, musí mít vysokou váhu. Naopak GPRS má skoro každý mobil, i EDGE už je základ střední třídy
 5. Wi-Fi je výsadou chytrých telefonů a my je nechceme příliš upřednostňovat. Přední příčky hodnocení budou okupovat i bez toho, proto nemá Wi-Fi takovou váhu.

A teď už očekávaná procenta. Případně připomínky nám sdělte v diskuzi.

 • GPRS/EDGE - 20% (GPRS - 7,5%, EDGE - 12,5%, hodnotíme i třídy)
 • 3G/HSDPA - 25% (3G - 7,5%, HSDPA - 15%, kamera pro videohovory - 2,5%)
 • Wi-Fi - 12,5%
 • USB - 10% (zahrnut i Mass Storage)
 • Bluetooth - 10% (zahrnut i profil A2DP)
 • Zbylá procenta patří pásmu 850 MHz, HSUPA a infraportu, v anketě je nazahrnujeme

 Předchozí anketu o hodnocení parametrů displeje najdete zde.

Diskuze (9) Další článek: Líbímseti.cz a Aktuálně.cz v březnu na t-zones zdarma

Témata článku: Ostatní, Mobil, Současné nastavení, Přenos

Určitě si přečtěte