Pořádné kladivo na iPhone přijde od českého Emgetonu!

Značku Emgeton u nás mnozí pamatují už z dob, kdy frčely magnetofonové pásky a kazety. Dnes se jedná o významného výrobce CD a DVD médií, MP3 přehrávačů a audio příslušenství. Chystá se ale k přelomovému kroku – do konce roku na trh přivede první mobilní telefon značky Emgeton.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emgeton Mini One Phone

A nebude to jen nějaký obyčejný telefon. Hned z obrázků je patrné, že se výrobce nechal inspirovat designem iPhonu od Applu. Emgeton Mini One Phone, jak zní oficiální název tohoto telefonu, však v mnohých parametrech iPhone předčí. Těšit se můžete na 3,3palcový displej s VGA+ rozlišením (720 × 480 bodů), 3MPx fotoaparát a kompaktní rozměry 57 × 105 × 11,5 mm. Obzvlášť tloušťka je velmi zajímavá. V útrobách pracuje procesor AMR11, který zvládne přehrávat videa se snímkováním 30 fps v plném rozlišení displeje. Ve výbavě dále najdete Bluetooth a výstup na televizi. Údaje o paměti zatím chybí.

Velký dotykový displej a pár funkčních tlačítek zajišťuje ovládání. Telefon využívá operační systém Windows CE v poslední verzi 6. Grafické prostředí je uzpůsobeno ovládání prstem a je opět nápadně podobné tomu, jaké jsme poprvé viděli u iPhonu. Telefon bude pracovat v běžných GSM sítích, informace o možnostech datových přenosů výrobce zatím nezveřejnil.

Pod značkou Emgeton nabízí produkty česká firma Bell Technology Ltd. „O tomto produktu vám nyní nemůžeme říci více, než je uvedeno na internetových stránkách,“ dozvěděli jsme se s mírným zklamáním. Prozrazena nám bohužel nebyla ani předpokládaná cena tohoto přístroje. Bylo nám alespoň potvrzeno, že by se nový Emgeton Mini One Phone měl na českém trhu objevit během čtvrtého čtvrtletí.

Každý pozorný čtenář však zaznamenal, že se za přístrojem Emgeton Mini One Phone skrývá čínský výrobek známý pod označením Meizu M8. Bell Technology není totiž výrobce elektronických zařízení v pravém slova smyslu, pouze prodává produkty méně známých firem z východu pod zavedenou značkou Emgeton.

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70