Potvrzeno: Sony Ericsson vyhledává podle více znaků (+ foto)

Naše informace z dopolední bleskovky se ukázaly být správné. Sony Ericsson včera pro své nové mobilní telefony vydal firmware s označením R2AA003. Český autorizovaný servis nám sice tvrdil, že o tom nic neví, podle sdělení české pobočky Sony Ericssonu je však již tento firmware k dispozici. My jsme se zatím vypravili do bratislavské prodejny a servisu Rasco, kde jsme si naživo prohlédli, jak vyhledávání funguje. Tady je důkaz:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nový firmware je určen jen pro nové modely K500, K700 a S700. Postupným psaním počátečních znaků jména se v levém rohu displeje objeví rámeček se zadaným znaky a výběr se postupně zmenšuje. Zatím nemáme oficiálně potvrzeno, že se této inovace dočkají i majitelé starších telefonů, například T630. S největší pravděpodobností se ale u nich už firmware měnit nebude.

Sony Ericsson v nových telefonech překonal jeden z nedostatků, za které je už několik let kritizován. Teď už jen udělat něco s kapacitou telefonního seznamu a telefony budou téměř dokonalé.


Původní bleskovka

V diskusních fórech se velmi rychle rozšířila informace o novém firmaru pro telefony Sony Ericsson K500 a K700. Nejdůležitější změnou ve firmwaru R2AA003 má být možnost vyhledávat v telefonním seznamu postupným psaním až čtyř počátečních znaků. Připomeňme, že všechny Sony Ericssony dnes dovolí vyhledávat pouze podle prvního znaku.

Zatím ale ještě není stoprocentně jisté, že nejde pouze o fámu. Na dotaz v oficiálním servisu Sony Ericssonů jsme nezjistili žádné podrobnosti, podrobnosti o inovacích v nové verzi firmwaru zatím nejsou k dispozici.

Článek na SEmanii ale už uvádí název slovenského servisu, kde lze firmware nechat přehrát.

Diskuze (58) Další článek: Uvnitř BTS se spuštěným EDGE

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Český autor, Znak, Foto, Son, Pot

Určitě si přečtěte