Požár mobilu způsobil vážné popáleniny (oživeno)

Požár mobilu způsobil vážné popáleniny (oživeno)

Luis Picaso (59 let) utrpěl rozsáhlé popáleniny na více než 50% těla, když mu vzplál mobilní telefon v kapse nohavic. Událost se stala v hotelovém pokoji kalifornského města Vallejo. Požár vznikl z neznámého důvodu, možná zkratem mobilního telefonu. Nejprve na nešťastníkovi začal hořet nylon a oblečení z polyesteru, poté požár pokračoval od pravé nohy až na záda.

Krom toho byl zničený celý hotelový pokoj a oheň také zasáhl obchod, který se nacházel v přízemí hotelu. Celkem vznikly škody za 75 000 dolarů. Úřady odmítly prozradit jméno výrobce a typ telefonu. Zprávu uvedl zpravodajský server CNN.


Aktualizováno

 

Zpravodajský server Vnunet přinesl zcela nové a zásadní informace týkající se tohoto případu.

Jednalo se údajně o mobilní telefon Nokia 2125i, který měl požár způsobit. Společnosti Nokia se ale toto obvinění nelíbilo a tak povolala své inženýry, kteří přiletěli do Kalifornie a pátrali, zda mohl mobil oheň opravdu způsobit.

Testy byly uskutečněny za přítomnosti požárního vyšetřovatele a dopadly negativně, mobilní telefon šel normálně zapnout a tak tedy logicky nemohl vytvořit jiskru, protože poté by již nefungoval. Vyšetřovatelé jsou proto stále bezradní při pátrání po příčinně požáru.

Témata článku: Ostatní

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lord Mystic 22. 1. 2007 9:51:31
    Neuvěřitelné, až kam dokáží nejen zde na MM ale i na jiných serverech...
  • Carda 21. 1. 2007 11:49:34
    Ano, všichni se tady Davitu Polesnému sborově smějeme, holt investigativní...
  • Psychobolos 20. 1. 2007 17:20:23
    Slovo odborník nebo specialista má někdy příliš široký a proměnný význam.

komerční sdělení

Komerční sdělení