Požár mobilu způsobil vážné popáleniny (oživeno)

Luis Picaso (59 let) utrpěl rozsáhlé popáleniny na více než 50% těla, když mu vzplál mobilní telefon v kapse nohavic. Událost se stala v hotelovém pokoji kalifornského města Vallejo. Požár vznikl z neznámého důvodu, možná zkratem mobilního telefonu. Nejprve na nešťastníkovi začal hořet nylon a oblečení z polyesteru, poté požár pokračoval od pravé nohy až na záda.

Krom toho byl zničený celý hotelový pokoj a oheň také zasáhl obchod, který se nacházel v přízemí hotelu. Celkem vznikly škody za 75 000 dolarů. Úřady odmítly prozradit jméno výrobce a typ telefonu. Zprávu uvedl zpravodajský server CNN.


Aktualizováno

 

Zpravodajský server Vnunet přinesl zcela nové a zásadní informace týkající se tohoto případu.

Jednalo se údajně o mobilní telefon Nokia 2125i, který měl požár způsobit. Společnosti Nokia se ale toto obvinění nelíbilo a tak povolala své inženýry, kteří přiletěli do Kalifornie a pátrali, zda mohl mobil oheň opravdu způsobit.

Testy byly uskutečněny za přítomnosti požárního vyšetřovatele a dopadly negativně, mobilní telefon šel normálně zapnout a tak tedy logicky nemohl vytvořit jiskru, protože poté by již nefungoval. Vyšetřovatelé jsou proto stále bezradní při pátrání po příčinně požáru.

Diskuze (14) Další článek: Nokia E65 bude také v červené

Témata článku: Ostatní, Hotelový pokoj, Zásadní informace, Mobil, Vaz, Požár, Způsob


Určitě si přečtěte