Pozor na podvodníky: kredit zdarma nedají

Jeden z našich pozorných čtenářů nás upozornil na podvodný inzerát, který se objevil na jenom ze soukromých blogů. Oko alespoň trochu soudného člověka ihned odhalí skrytý podvod, který se snaží schovat za lákavou nabídku. Ostatně plné znění inzerátu si můžete přečíst na přiloženém screenshotu. Odkaz na blog ze strategických důvodů nezveřejníme, celou věc totiž předáme Sdružení obrany spotřebitelů (SOS).

Klepněte pro větší obrázek

Tomu, že jde o podvod napovídají i další skutečnosti. Uživatel se schovává za celkem nenápadné dívčí jméno, ale jeho blog byl založen evidentně naoko a pouze pro tento účel až včera, 31. ledna. Je na něm zveřejněn pouze tento jediný příspěvek. V jeho textu je uvedena cena „zázračné SMS“ 7 Kč, ale pravda je ještě o něco dále. V případě, že pošlete zprávu na uvedené číslo, obdarujete podvodníka rovnou celou padesátikorunou.

Tento pokus je jedním z těch méně záludných, ale znovu nám připomíná, že musíme být ostražití na každém kroku.

Témata článku: Ostatní, Zdarma, Kredit, Pozor, Podvod, Podvodník

Určitě si přečtěte

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je darování jednoduchý proces, na Androidu je to složitější

11.  12.  2017 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 8

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 4