Pozor na recyklaci telefonních čísel

Před půl rokem naše firma přešla k jinému operátorovi. Protože je ještě před přenositelností, důsledkem byla i změna telefonních čísel. Napadlo vás někdy, co se s číslem, které opustíte, stane? Nechá ho operátor ladem, nebo jej po čase vrátí zpět do oběhu? Správná je druhá varianta – číslo, které si koupíte jako nové, mohl už před tím někdo používat. 

Pokud se stanete novým majitelem takového čísla, můžete být překvapeni. Na telefon vám budou volat neznámí lidé a požadovat někoho úplně neznámého. Pokud jde navíc o číslo, které se používalo jako služební, bude to opravdu hodně nepříjemné.

Včera jsem se dozvěděl, že na mém bývalém čísle kdosi rovnou říká, že jestli chcete Marka Lutonského, tak opravdu neví. Ještě jednou se mu proto touto cestou omlouvám za nepříjemnost, není ale v mých silách, jak mu víc ulehčit.

Na závěr bych možná měl upozornit, že jsem opustil velmi pěkné číslo, které se označuje jako zlaté. Lze proto pochopit, že operátor takovou kombinaci chce znovu zpeněžit; u standardních čísel je možná doba recyklace delší. Když ale někdo investuje do pěkného zlatého čísla, asi ho potom vyzvánění neznámých lidí trochu naštve.

Diskuze (58) Další článek: Benq nabízí stylový Siemens SL75 k uživatelskému testování

Témata článku: Telefon, Pozor

Určitě si přečtěte