Pozor na recyklaci telefonních čísel

Před půl rokem naše firma přešla k jinému operátorovi. Protože je ještě před přenositelností, důsledkem byla i změna telefonních čísel. Napadlo vás někdy, co se s číslem, které opustíte, stane? Nechá ho operátor ladem, nebo jej po čase vrátí zpět do oběhu? Správná je druhá varianta – číslo, které si koupíte jako nové, mohl už před tím někdo používat. 

Pokud se stanete novým majitelem takového čísla, můžete být překvapeni. Na telefon vám budou volat neznámí lidé a požadovat někoho úplně neznámého. Pokud jde navíc o číslo, které se používalo jako služební, bude to opravdu hodně nepříjemné.

Včera jsem se dozvěděl, že na mém bývalém čísle kdosi rovnou říká, že jestli chcete Marka Lutonského, tak opravdu neví. Ještě jednou se mu proto touto cestou omlouvám za nepříjemnost, není ale v mých silách, jak mu víc ulehčit.

Na závěr bych možná měl upozornit, že jsem opustil velmi pěkné číslo, které se označuje jako zlaté. Lze proto pochopit, že operátor takovou kombinaci chce znovu zpeněžit; u standardních čísel je možná doba recyklace delší. Když ale někdo investuje do pěkného zlatého čísla, asi ho potom vyzvánění neznámých lidí trochu naštve.

Diskuze (58) Další článek: Benq nabízí stylový Siemens SL75 k uživatelskému testování

Témata článku: Pozor, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39