Praha: přijďte si zabruslit zdarma k Oskarovi

Od 5. prosince už Praha nemusí závidět Paříži, Amsterdamu ani newyorskému Rockefeller Center. Po vzoru světových metropolí vzniklo v Praze na Ovocném trhu vánoční Oskarovo kluziště – ledová plocha určená pro veřejné bruslení. Pokud jste z Prahy nebo chcete hlavní město během svátku navštívit, určitě se u Oskarova kluziště zastavte. Odkroužit si pár piruet v magickém prostředí Starého Města a pod romantickým vánočním osvětlením, to je příjemný zážitek, na který budou zvláště děti dlouho vzpomínat.

Kluziště najdete velmi snadno – je přímo mezi Václavským a Staroměststkým náměstím, za Stavovským divadlem. Bruslaři nemusí za vstup na Oskarovo kluziště platit žádné vstupné. K dispozici je i půjčovna bruslí, jejíž služby jsou pro Oskarovy zákazníky bezplatné (stačí ukázat telefon s logem Oskara). Všichni ostatní si mohou brusle půjčit za symbolický poplatek 20 Kč, který budě věnován nadaci Člověk v tísni.

Oskarovo kluziště je otevřeno každý den od 10:00 do 22:00 hodin až do 6. ledna 2003. Každý čtvrtek odpoledne bude kluziště na dvě hodiny vyhrazeno dětem z dětských domovů.
 
Kladiva dělníků se poprvé začala Ovocným trhem rozléhat v pondělí 25. listopadu a již v úterý 3. prosince byla mnohavrstvá ledová plocha hotová. Díky speciální technologii odolává Oskarovo kluziště teplotám až do plus 15°C, takže kvalitní bruslení máte zaručeno po celou dobu provozu.

Cílem jedinečného projektu, který se realizoval v rekordně krátkém čase, je etablovat v Praze tradici „vánočního bruslení“ a vytvořit ve městě, zmítaném nákupní horečkou, jakousi oázu zimních radovánek a příjemné, pohodové atmosféry. Aby byl zážitek dokonalý, najdou návštěvníci u plochy i vánoční výzdobu se stromky a stánky s drobným občerstvením.

Diskuze (12) Další článek: SMS Info Oskara funguje už i přes textovky

Témata článku: Zdarma, Praha, Příjemný zážitek, Oskar

Určitě si přečtěte