Pravidla blogů MobilMania.cz

Pravidla blogů MobilMania.cz

Blogy MobilMania.cz (blog.mobilmania.cz) je služba, kterou může využívat každý registrovaný čtenář webu MobilMania.cz – dále jen bloger. Bloger může publikovat na svém blogu vlastní články s osobními názory. Provozovatelem služby Blogy MobilMania.cz je společnost CN Invest, a.s., zastoupená redakcí webu MobilMania.cz.

Co může blog obsahovat?

Obsahem blogu se rozumí texty, odkazy, obrázky a případně další součásti blogu přidané blogerem. Za obsah blogu nese bloger plnou odpovědnost. Obsah blogu musí splňovat následující podmínky:

 • obsah článků musí být tematicky blízký oboru webu MobilMania.cz (mobilní telefony, služby, komunikace, software)
 • na blogu se nesmí objevit obsah, který porušuje zákony ČR, především pak autorský zákon
 • zakázána je publikace vulgárního, erotického, nemorálního či urážejícího obsahu, nebo takového, který podněcuje ke zločinnosti
 • blog nesmí obsahovat odkazy na jiné weby, které porušují dva výše uvedené body
 • blog není možné zneužívat ke stálé nebo opakované propagaci jiných webů, zejména komerčního charakteru
 • je zakázáno využívat obsah blogů jako prostor pro reklamu
 • obsah blogu nesmí být kopírován na jiné weby nebo naopak kopírován z cizích webů
 • obsah blogu nesmí poškozovat web MobilMania.cz a další projekty provozovatele
 • Máme právo zamezit zveřejnění blogu pokud nesplňuje některou z uvedených podmínek.

Propagace blogu

Blog může nabývat jedné ze tří hodností:

1. Schválený blog

Blog je schválený redakcí MobilMania.cz. Je veřejný, články jsou zobrazeny na záložce Vybrané blogy, v rámečku na titulní straně MobilMania.cz (max. dva denně) a provozovatel může vybrané články propagovat přímým odkazem z článku nebo bleskovky na titulní straně MobilMania.cz. Schválený blog musí nad rámec výše uvedených podmínek pro obsah blogu splňovat následující:

 • obsah blogu musí být přínosný pro ostatní čtenáře
 • obsah nesmí být publikován na žádném jiném webu (o výjimky lze požádat)
 • texty musí splňovat pravidla české gramatiky (drobné výjimky tolerujeme)
 • autor musí na svůj blog přidat minimálně jeden článek za dva týdny

Bloger může zažádat o schválení blogu, jakmile splní stanovené podmínky, a to zasláním e-mailu na adresu kuzel zavináč mf tečka cz. Žádosti budeme průběžně vyřizovat a blogy schvalovat. Blog můžeme schválit i bez zaslání žádosti o schválení, pokud si všimneme, že splňuje podmínky ke schválení blogu.

2. Neschválený blog

Blog po založení je veden jako neschválený. Je veřejně dostupný v seznamu blogů, články jsou zobrazeny na záložce Všechny blogy na úvodní stránce služby blogů. Tyto blogy nemají nárok na propagaci na titulní straně MobilMania.cz. Mezi neschválené blogy budou zařazeny ty schválené blogy, které přestanou splňovat některou z podmínek pro schválené blogy.

3. Neaktivní blog

Blog není nikde zveřejněn, přístup k němu má jen bloger prostřednictvím administračního systému. Mezi neaktivní blogy se mohou zařadit takové blogy, které poruší podmínky pro obsah blogu nebo takové, na které po dlouho dobu nebyl přidán žádný nový příspěvek.

O změně hodnosti blogu budeme blogera informovat e-mailem. Zatím neplánujeme, že bychom blogy zcela mazali – neaktivní blog tedy můžete opět oživit. V každém případě slibujeme, že vždy dostanete příležitost k provedení zálohy blogu, abyste ho případně mohli obnovit jinde.

Výhody pro blogery

Z obsahu schválených blogů budeme vybírat mimořádně kvalitní články. Takové články budou uvedeny mezi běžným redakčním obsahem webu MobilMania.cz a tím bude zajištěna mimořádná návštěvnost a propagace daného blogu a jeho autora. Počet takto vybraných článků není přesně stanoven.

Články ze schválených blogů mohou být provozovatelem vybrány také ke zveřejnění v tištěném časopise Mobility.

Práva provozovatele blogu

Služba Blogy MobilMania.cz je bezplatná a stále se vyvíjí. Nezaručujeme proto vždy stoprocentní funkčnost a zajištění dat. Bloger založením blogu souhlasí, že nemá nárok na úhrady jakékoliv škody spojené s užíváním této služby. Vyhrazujeme si právo měnit funkce nebo vzhled služby bez předchozího upozornění blogerů.

Tato pravidla jsou závazná pro každého, kdo službu Blogy MobilMania.cz využívá. Pravidla jsou ve vývoji, stejně jako celá služba, proto může dojít k jejich změně. O změnách, které se nebudou vztahovat ke stávajícímu obsahu blogů, nebudeme informovat blogery předem.

(Verze pravidel: 1.0 z 21. května 2009)

Diskuze (3) Další článek: Jak zdarma a legálně získat Garmin MapSource

Témata článku: O MobilManii, Autorský zákon, CN Invest, Ostatní čtenář, Mobil, Zavináč, Blog, Přímý odkaz, MobilMania

Určitě si přečtěte

Galerie mobilů: nejlepší snímky za posledních 14 dní

Galerie mobilů: nejlepší snímky za posledních 14 dní

Žebříčku Galerie fotomobilů kraluje příroda, sem tam se mihne letadlo a došlo i na čtyři lidské siluety.

24.  10.  2015 | Kůžel Filip | 5

Jak jsme si před 10 lety představovali budoucnost

Jak jsme si před 10 lety představovali budoucnost

Když víme, jak to dopadlo, je zábava sledovat 10 let staré „představy o budoucnosti“. Co můžeme závidět, je pestrost tehdejších telefonů.

27.  1.  2015 | Kůžel Filip | 55

MobilMania Top 10: nejčtenější srpnové články

MobilMania Top 10: nejčtenější srpnové články

V srpnu nám rukama prošlo několik zajímavých smartphonů, konec prázdnin však byl především o očekávání velkých věcí zářijových.

2.  9.  2014 | redakce

Nejčtenější články: červen, měsíc velkých konferencí

Nejčtenější články: červen, měsíc velkých konferencí

Červen byl našlapaný velkými akcemi, které určují směr mobilních technologií na další rok. Co předvedli Google, Apple a další? Které články vás zajímaly nejvíc?

3.  7.  2014 | Kůžel Filip

Rekapitulace: 10 nejčtenějších článků v květnu 2014

Rekapitulace: 10 nejčtenějších článků v květnu 2014

Podívejte se, která témata čtenáře MobilMania.cz v uplynulém měsíci nejvíce zaujala. Třeba mezi nimi objevíte článek, který vám dosud unikal.

4.  6.  2014 | redakce