Premium SMS služby na sjednocených číslech v komerčním provozu

  • Sjednocená čísla umožňují zákazníkům všech mobilních operátorů jednoduchý přístup k SMS službám s přidanou hodnotou.
  • Cena objednávané služby je snadno rozpoznatelná přímo z čísla, na které se zasílá SMS.

Tisková zpráva, Praha, 23. 10. 2003: Sjednocená SMS čísla nyní mobilní operátoři nabízejí všem zájemcům z řad firem a institucí. Po čtyřměsíčním zkušebním provozu, na němž se podílely společnosti ATS Praha s.r.o. a NetKit s.r.o., se tak otevírá široký prostor pro další partnery – nezávislé provozovatele mobilních služeb s přidanou hodnotou.

Sjednocené číslování SMS služeb výrazně zefektivňuje možnost komunikace těchto služeb koncovým uživatelům. Ti tak mohou přistupovat ke službám na jednotném čísle a za stejnou cenu bez ohledu na to, kterého mobilního operátora používají. V praxi to vypadá následovně: Zákazník si vybere službu, kterou si přeje objednat, a odešle SMS zprávu s objednávkou služby na příslušné číslo partnera. Mobilní operátor zajistí doručení zprávy k partnerovi, připojenému do SMS center všech mobilních operátorů, a výběr platby za službu. Partner požadavek zpracuje a odešle zákazníkovi prostřednictvím SMS požadovanou službu či informaci.

SMS služby jsou zákazníkům poskytovány na sedmimístných číslech ve tvaru 90ABCXY. Volitelné trojčíslí (ABC) identifikuje partnera, poslední volitelné dvojčíslí (XY) vyjadřuje cenu služby včetně DPH. Ceny služeb se liší podle typu služby a pohybují se v rozmezí od 3 až do 50 Kč včetně DPH. (Odesláním SMS zprávy na číslo 9009915 si například zákazník objedná službu za cenu 15 Kč včetně DPH u partnera s identifikačním číslem 90099.)

Přidělování SMS čísel pro partnery koordinuje odborná komise Asociace provozovatelů mobilních sítí. Úkolem komise je také doporučovat technické i etické standardy poskytování SMS služeb na sjednocených číslech.


Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) oficiálně zahájila svoji činnost 27. března 2003 a předmětem její činnosti je zejména definování a prosazování společných podmínek pro další optimální rozvoj mobilních sítí GSM a vytváření předpokladů pro poskytování nových služeb ve všech veřejných mobilních telekomunikačních sítích v České republice za současného dodržování pravidel hospodářské soutěže v České republice.

Témata článku: SMS, Provoz, Premium, Komerční provoz, Široký prostor

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9