Premium SMS služby na sjednocených číslech v komerčním provozu

  • Sjednocená čísla umožňují zákazníkům všech mobilních operátorů jednoduchý přístup k SMS službám s přidanou hodnotou.
  • Cena objednávané služby je snadno rozpoznatelná přímo z čísla, na které se zasílá SMS.

Tisková zpráva, Praha, 23. 10. 2003: Sjednocená SMS čísla nyní mobilní operátoři nabízejí všem zájemcům z řad firem a institucí. Po čtyřměsíčním zkušebním provozu, na němž se podílely společnosti ATS Praha s.r.o. a NetKit s.r.o., se tak otevírá široký prostor pro další partnery – nezávislé provozovatele mobilních služeb s přidanou hodnotou.

Sjednocené číslování SMS služeb výrazně zefektivňuje možnost komunikace těchto služeb koncovým uživatelům. Ti tak mohou přistupovat ke službám na jednotném čísle a za stejnou cenu bez ohledu na to, kterého mobilního operátora používají. V praxi to vypadá následovně: Zákazník si vybere službu, kterou si přeje objednat, a odešle SMS zprávu s objednávkou služby na příslušné číslo partnera. Mobilní operátor zajistí doručení zprávy k partnerovi, připojenému do SMS center všech mobilních operátorů, a výběr platby za službu. Partner požadavek zpracuje a odešle zákazníkovi prostřednictvím SMS požadovanou službu či informaci.

SMS služby jsou zákazníkům poskytovány na sedmimístných číslech ve tvaru 90ABCXY. Volitelné trojčíslí (ABC) identifikuje partnera, poslední volitelné dvojčíslí (XY) vyjadřuje cenu služby včetně DPH. Ceny služeb se liší podle typu služby a pohybují se v rozmezí od 3 až do 50 Kč včetně DPH. (Odesláním SMS zprávy na číslo 9009915 si například zákazník objedná službu za cenu 15 Kč včetně DPH u partnera s identifikačním číslem 90099.)

Přidělování SMS čísel pro partnery koordinuje odborná komise Asociace provozovatelů mobilních sítí. Úkolem komise je také doporučovat technické i etické standardy poskytování SMS služeb na sjednocených číslech.


Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) oficiálně zahájila svoji činnost 27. března 2003 a předmětem její činnosti je zejména definování a prosazování společných podmínek pro další optimální rozvoj mobilních sítí GSM a vytváření předpokladů pro poskytování nových služeb ve všech veřejných mobilních telekomunikačních sítích v České republice za současného dodržování pravidel hospodářské soutěže v České republice.

Témata článku: SMS, Široký prostor

Určitě si přečtěte

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

Dnes | Michlovský Jakub | 7

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

18.  10.  2017 | časopis Computer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 4

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

** Roaming už není strašák, lidé přestali mobil za hranicemi vypínat ** Datový provoz narostl v porovnání s rokem 2016 desetinásobně ** T-Mobile také obsloužil o 20 % více cizinců, nejvíce Němců

2.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 88