Premium SMS služby na sjednocených číslech v komerčním provozu

Premium SMS služby na sjednocených číslech v komerčním provozu
 • Sjednocená čísla umožňují zákazníkům všech mobilních operátorů jednoduchý přístup k SMS službám s přidanou hodnotou.
 • Cena objednávané služby je snadno rozpoznatelná přímo z čísla, na které se zasílá SMS.

Tisková zpráva, Praha, 23. 10. 2003: Sjednocená SMS čísla nyní mobilní operátoři nabízejí všem zájemcům z řad firem a institucí. Po čtyřměsíčním zkušebním provozu, na němž se podílely společnosti ATS Praha s.r.o. a NetKit s.r.o., se tak otevírá široký prostor pro další partnery – nezávislé provozovatele mobilních služeb s přidanou hodnotou.

Sjednocené číslování SMS služeb výrazně zefektivňuje možnost komunikace těchto služeb koncovým uživatelům. Ti tak mohou přistupovat ke službám na jednotném čísle a za stejnou cenu bez ohledu na to, kterého mobilního operátora používají. V praxi to vypadá následovně: Zákazník si vybere službu, kterou si přeje objednat, a odešle SMS zprávu s objednávkou služby na příslušné číslo partnera. Mobilní operátor zajistí doručení zprávy k partnerovi, připojenému do SMS center všech mobilních operátorů, a výběr platby za službu. Partner požadavek zpracuje a odešle zákazníkovi prostřednictvím SMS požadovanou službu či informaci.

SMS služby jsou zákazníkům poskytovány na sedmimístných číslech ve tvaru 90ABCXY. Volitelné trojčíslí (ABC) identifikuje partnera, poslední volitelné dvojčíslí (XY) vyjadřuje cenu služby včetně DPH. Ceny služeb se liší podle typu služby a pohybují se v rozmezí od 3 až do 50 Kč včetně DPH. (Odesláním SMS zprávy na číslo 9009915 si například zákazník objedná službu za cenu 15 Kč včetně DPH u partnera s identifikačním číslem 90099.)

Přidělování SMS čísel pro partnery koordinuje odborná komise Asociace provozovatelů mobilních sítí. Úkolem komise je také doporučovat technické i etické standardy poskytování SMS služeb na sjednocených číslech.


Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) oficiálně zahájila svoji činnost 27. března 2003 a předmětem její činnosti je zejména definování a prosazování společných podmínek pro další optimální rozvoj mobilních sítí GSM a vytváření předpokladů pro poskytování nových služeb ve všech veřejných mobilních telekomunikačních sítích v České republice za současného dodržování pravidel hospodářské soutěže v České republice.

Témata článku: SMS

9 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Lahvoň 24. 10. 2003 22:22:09

  Obavam se ze ne. Kdyby na kazdou sluzbu bylo jedno cislo, tak ten...

 • Marian Matys, ComTEL 24. 10. 2003 14:03:28

  SMS služby jsou zákazníkům poskytovány na sedmimístných číslech ve...

 • Radim 24. 10. 2003 11:40:08

  Nechápu, jak se můžete bavit na téma, zda je to číslo příliš dlouhé,...

Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení