Přenositelnost mobilních čísel: a je to tady!

Od dnešního dne začnou mobilní operátoři poskytovat tzv. přenositelnost čísla. Zákazník, který se rozhodne přejít do jednoho operátora k druhému, už nebude muset znovu tisknout vizitky a přátele obesílat zprávami s novým telefonním číslem. To si totiž může ponechat. Od dnešního dne si tedy už nebude možné s jistotou identifikovat příslušnost čísla k danému operátorovi podle prvních třech cifer. Tradiční šestsettrojka může najednou patřit třeba Eurotelu, tři sedmičky mohou mít i zákazníci T-Mobilu a předvolby Eurotelu mohou rovněž patřit jiným operátorům.

Problematice přenositelnosti mobilních čísel se věnujeme na speciálním blogu prenositelnost.mobilmania.cz. Před přechodem k jinému operátorovi vám proto doporučujeme nastudovat všechny zde dostupné informace. Nejsou-li vám jasné nějaké detaily, nahlédněte do rozsáhlého souboru otázek a odpovědí.

Již brzy se také objeví první praktické zkušenosti s přenositelností čísel. Sami novou službu vyzkoušíme u všech operátorů a budeme se průběžně dělit o své poznatky.

Diskuze (23) Další článek: Placený Agile Messenger: jako mobilní virus

Témata článku: Přenos, Mobil


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113