Přenositelnost mobilních čísel: a je to tady!

Od dnešního dne začnou mobilní operátoři poskytovat tzv. přenositelnost čísla. Zákazník, který se rozhodne přejít do jednoho operátora k druhému, už nebude muset znovu tisknout vizitky a přátele obesílat zprávami s novým telefonním číslem. To si totiž může ponechat. Od dnešního dne si tedy už nebude možné s jistotou identifikovat příslušnost čísla k danému operátorovi podle prvních třech cifer. Tradiční šestsettrojka může najednou patřit třeba Eurotelu, tři sedmičky mohou mít i zákazníci T-Mobilu a předvolby Eurotelu mohou rovněž patřit jiným operátorům.

Problematice přenositelnosti mobilních čísel se věnujeme na speciálním blogu prenositelnost.mobilmania.cz. Před přechodem k jinému operátorovi vám proto doporučujeme nastudovat všechny zde dostupné informace. Nejsou-li vám jasné nějaké detaily, nahlédněte do rozsáhlého souboru otázek a odpovědí.

Již brzy se také objeví první praktické zkušenosti s přenositelností čísel. Sami novou službu vyzkoušíme u všech operátorů a budeme se průběžně dělit o své poznatky.

Diskuze (23) Další článek: Placený Agile Messenger: jako mobilní virus

Témata článku: Přenos, Mobil

Určitě si přečtěte