Přenositelnost v praxi: volné minuty Eurotelu i zákazníkům konkurence

Líbí se vám akce Eurotelu, ve které nabízí „volání zdarma až po dvou let“, ale patříte mezi zákazníky konkurenčních operátorů? Podepište novou smlouvu s Eurotelem za stávajících podmínek a začněte je využívat až poté, co ukončíte vztahy s konkurenčním operátorem. Číslo vám přitom zůstane stále stejné.

Tohle je jedno z nových lákadel Eurotelu, využívající přenos telefonních čísel, která začne fungovat od 15. ledna příštího roku. Zákazníci konkurence, kterým se vánoční akce s volnými minutami zalíbila, mohou do 31.12.2005 podat tzv. Aktivační žádost o poskytování služeb elektronických komunikací sítí Eurotel a o přenesení čísla. Tímto si mohou dopředu aktivovat vybraný tarif Eurotelu. Akční nabídka volných minut je ale v tomto případě omezena pouze na aktivaci zvýhodněných tarifů Max, ke kterým není možné pořídit telefon za dotovanou cenu.

Po podání žádosti budete muset počkat do 15. ledna, kdy dojde ke spuštění přenositelnosti čísel v mobilních sítích. O spuštění této služby vás bude Eurotel informovat a následně vám připraví novou SIM kartu s vaším stávajícím číslem, ovšem s logem Eurotelu. Za tuto novou SIM kartu zaplatíte standardní aktivační poplatek 95 Kč.

Důležitá je ale také poznámka, že si Eurotel nárokuje udělit zákazníkovi pokutu ve výši 3500 Kč, pokud z důvodů na straně zákazníka nedojde k aktivaci nové SIM karty s přeneseným číslem do 90 dnů od data zavedení přenositelnosti čísel v mobilních sítích.

Po převzetí nové SIM karty podá Eurotel objednávku na zrušení služeb k danému telefonnímu číslu u opouštěného operátora. Každé objednávce náleží jedno identifikační číslo, které slouží při komunikaci s oběma operátory (identifikace, zjištění stavu objednávky, storno apod.). Od zaslání objednávky máte 10 pracovních dnů na to, abyste zašli za opouštěným operátorem identifikovat tuto objednávku a vypovědět veškeré smluvní závazky. Do pěti dnů budete informováni o ověření objednávky.

Pokud vše proběhne hladce, může dojít k samotnému přenosu čísla, ke kterému dojde nejdéle za 14 dní. Eurotel vás bude informovat, ve který den se tak stane. V době od 0:00 do 2:00 bude deaktivována SIM karta opouštěného operátora a nejpozději do šesté hodiny ranní bude aktivována nová SIM karta Eurotelu se stejným číslem.

Systém je tedy celkem jasný a podobně bude fungovat i u ostatních operátorů.

Diskuze (42) Další článek: T-Mobile spustil nový Konfigurátor pro nastavení mobilů

Témata článku: EU, Volné minuty, Min, Konkurence, Zákaz, Euro, Přenos, Opouštěný operátor


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80