Přežije iPhone severskou zimu?

Z Finska se k nám dostalo zajímavé video simulující používání Apple iPhonu v podmínkách drsné severské zimy s teplotami klesajícími k -25°C. Dle oficiálních údajů od Apple se teplota, kterou přístroj snese za předpokladu, že se nebude používat může pohybovat od - 20° do 45° C. Protagonisté na přiloženém videu se rozhodli prověřit teplotní odolnost telefonu a jeho provozuschopnost při teplotě pod bodem mrazu. Na celou půlhodinu umístili přístroj do mrazáku, kde byl vystaven - 20°C. A výsledek?

Dobrá zpráva je, že iPhone funguje správně při povrchové teplotě - 10°C. Tou špatnou, že s nasazenými rukavicemi jej není možné ovládat. Nezbývá, než se v zimě připravit na prochladlé ruce. Nabízí se ještě otázka jaký vliv budou mít na stav telefonu prudké teplotní změny například při přechodu z venkovní do pokojové teploty. Kondenzace vzdušné vlhkosti uvnitř přístroje s sebou nese velké riziko koroze.

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Velké riziko, Sever, Koroze, Zajímavé video

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70