Přídavná 20Mpix kamerka DxO One bude brzy dostupná pro každý Android s USB-C

Francouzská společnost DxO se již více než 10 let zabývá profesionálním testováním kvality čipů fotoaparátů a smartphonů (DxOMark). Společnost však již necelé dva roky nabízí také vlastní „externí“ fotoaparát DxO One, který přes Lightning konektor připojíte k libovolnému iPhonu. Jeho displej pak slouží jako hledáček pro fotoaparát, který je podstatně kvalitnější než ten, který najdete v iPhonu. Brzy se má tento „gadget“ dostat i na platformu Android.

Fotoaparát bude brzy k dispozici v rámci Early Access Beta programu, do kterého se můžete již nyní nezávazně zaregistrovat. Potřebujete jen vlastnit telefon s Androidem, který má konektor USB-C. Brzy by se měla na Google Play objevit i fotoaplikace DxO One Android Camera, která je pro focení s přídavným fotoaparátem potřeba. Dostupnost kamerky DxO One a další detaily zveřejní výrobce 2. listopadu.

Zatím poslední SW přídavky dostala kamerka DXO One koncem loňského roku:

Samotná externí kamera má rozměry 68 × 49 × 26 mm a váží 108 gramů. O pořizování kvalitních snímků se stará 1" CMOS BSI snímač od Sony (f/1.8). V rámci fotoaplikace čekejte manuální nastavení expozice, výběr ISO, HDR a další. Kamerku můžete po připojení k telefonu otáčet o +/- 60 stupňů, v útrobách je umístěna samostatná 750mAh baterie, ke které je nově k dispozici i rozšiřující Battery Pack. Dalším novým příslušenstvím pro DxO One je držák pro pohodlné pořízování selfie.

Kameru DxO One lze pořídit na e-shopu výrobce za 499 dolarů (11 tisíc Kč), bohužel, e-shop je k dispozici jen v USA a ve vybraných zemích v Evropě, mezi které ČR nepatří. Na druhou stranu, není lepší místo přídavného foťáku k mobilu pořídit rovnou větší a kvalitnější CSC nebo zrcadlovku?

Zdroj DxO

Diskuze (20) Další článek: Nové Moto Mods v prodeji. Rozšiřte smartphone o bezdrátové dobíjení, herní konzoli nebo pořádný reproduktor

Témata článku: iPhone, Android, Ostatní, USB-C, USA, DxOMark, Fotoaparát, Konektor, Lightning, Hardware, CMOS, Kvalitní snímek, DxO one, Evropa, Externí fotoaparát, Access, DxO, Česká republika, Manuální nastavení, Beta Program, Francouzská společnost, Necelý rok, Poslední sw, Battery pack, Hledáček


Určitě si přečtěte

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23