Přídavné širokoúhlé, makro a teleobjektivy pro všechny fotomobily

Firma AmacroX prodává přídavné objektivy pro mobilní telefony vybavené fotoaparátem. V nabídce je celá řada objektivů od širokoúhlých přes teleobjektivy až po předsádky pro makrofotografii.

Klepněte pro větší obrázek
Sada přídavných objektivů

Způsob použití je velmi jednoduchý. Na standardní objektiv telefonu se přilepí kovový štítek s otvorem uprostřed. Nijak tedy nevadí při běžném focení. Na tuto podložku se potom pomocí magnetu upevní samotný objektiv a už se může začít fotit. Produkt je použitelný téměř se všemi fotomobily, na které lze upevnit štítek. Problém budou mít zejména přístroje, kde objektiv chrání například posuvné lamely.

Na serveru Modtown vyšla podrobná recenze širokoúhlé předsádky, která má téměř efekt objektivu typu „rybí oko“. Po stranách snímku je kvůli tomu vidět velmi výrazná vinětace, úhel záběru je ale výrazně větší než standardně.

Klepněte pro větší obrázek

Možná by nakonec bylo lepší, kdyby čip fotoaparátu vestavěného v mobilech byl chráněný jen obyčejným sklíčkem. Před focením by stačilo připevnit přídavný objektiv, který by se jinak houpal jako přívěsek na poutku. Snímky by určitě byly kvalitnější.

Diskuze (23) Další článek: Nokia čelí žalobě za používání hlasitého handsfree

Témata článku: Fotomobily, Standardní objektiv, Teleobjektiv, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80