Přídavné širokoúhlé, makro a teleobjektivy pro všechny fotomobily

Přídavné širokoúhlé, makro a teleobjektivy pro všechny fotomobily

Firma AmacroX prodává přídavné objektivy pro mobilní telefony vybavené fotoaparátem. V nabídce je celá řada objektivů od širokoúhlých přes teleobjektivy až po předsádky pro makrofotografii.

Klepněte pro větší obrázek
Sada přídavných objektivů

Způsob použití je velmi jednoduchý. Na standardní objektiv telefonu se přilepí kovový štítek s otvorem uprostřed. Nijak tedy nevadí při běžném focení. Na tuto podložku se potom pomocí magnetu upevní samotný objektiv a už se může začít fotit. Produkt je použitelný téměř se všemi fotomobily, na které lze upevnit štítek. Problém budou mít zejména přístroje, kde objektiv chrání například posuvné lamely.

Na serveru Modtown vyšla podrobná recenze širokoúhlé předsádky, která má téměř efekt objektivu typu „rybí oko“. Po stranách snímku je kvůli tomu vidět velmi výrazná vinětace, úhel záběru je ale výrazně větší než standardně.

Klepněte pro větší obrázek

Možná by nakonec bylo lepší, kdyby čip fotoaparátu vestavěného v mobilech byl chráněný jen obyčejným sklíčkem. Před focením by stačilo připevnit přídavný objektiv, který by se jinak houpal jako přívěsek na poutku. Snímky by určitě byly kvalitnější.

23 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kužela Michal 19. 8. 2006 8:42:49
    Tak to teda můžeš. Z fotomobilu dostaneš velmi ubohou fotografii oproti...
  • Beer 10. 8. 2005 11:20:10
    Nejsem žádný zanícený fotograf,ale chtěl bych si svým SE K700i pořizovat...
  • Nortonek, Nortonek 13. 6. 2005 17:28:50
    Věř tomu,že pro některé lidi je opravdu problém si toto nastavit.A...

komerční sdělení

Komerční sdělení