Přísně tajné! Nokia připravuje dva nové modely Eseries (aktualizováno)

Utajit nově připravované modely bývá pro výrobce mobilů často problém, zvlášť když jde o pozorně sledovanou část portfolia. Tou je bezesporu u finské Nokie manažerská řada byznys smartphonů Eseries. Naposledy se dlouho před oficiálním představením vědělo o chystané dvojici E66 a E71, nyní unikly fotografie QWERTY slideru E72 a modelu E75, který jakoby z oka vypadl právě E71.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nokia E72

Nová E72 bude patrně parametrově shodný telefon s aktuální E66 s tím, že numerická klávesnice dostane místo hned pod displejem a výsuvný mechanismus, jenž získá místo podélného boční směr, ukryje QWERTY klávesnici o čtyřech řadách. Podle obrázků dostane příští generace Eseries nové barevné provedení, kromě fádní šedé se představí i vínová varianta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia E75

Ještě méně informací lze prozatím odtušit o typu E75. Na první pohled se totiž téměř ničím neliší od E71, navíc se opět dočkáme nového barevného provedení ve vínové. Změnu podle obrázků nezaznamená displej, na kterém je proti E61i kritizována zmenšená úhlopříčka. Ani další rozdíly proti E71 nelze podle prvních fotografií s jistotou určit, budeme si muset počkat na další únik.

Oba připravované telefony si můžete prohlédnout ještě v následující videoprezentaci:

Zdroj: Symbian Freak


Aktualizováno:

Potvrdilo se, že telefony zobrazené v propagačním videu jsou skutečné. To se samozřejmě Nokii nezamlouvalo, a tak jako vlastník autorských práv požádal server YouTube o stažení videa. Pokud byste si jej přece jen chtěli prohlédnout, můžete tak učinit na stránkách NokiaManie.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Nokia, Nokia E72, Model

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14