Příští týden budeme mít Nokie 9500 Communicator a 6630 (oživeno)

Příští týden ve středu bychom měli od Nokie dostat na test finální verze dvou asi nejočekávanějších mobilních telefonů. Bude to komunikátor 9500 a chytrý telefon 6630. Hned se vrhneme na přípravu recenze a myslím, že nezůstane jen u jednoho článku. Zejména Nokia 9500 Communicator je natolik zajímavý produkt, že se mu budeme věnovat delší dobu.

Do prodeje se Nokia 9500 dostane v polovině listopadu. První série budou v české verzi bez paměťové karty (kartu MMC si ale můžete dokoupit), potom se objeví anglické modely s kartou a následně i stejně vybavěné české komunikátory. Cena se v internetových obchodech bude pohybovat kolem pětadvaceti tisíc korun a už dnes si můžete stáhnout český manuál.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 9500 Communicator

Chytrá Nokia 6630 se objeví v prodeji také v polovině listopadu. Nokia slibuje, že to je telefon, který umí všechno. Oproti nejlepším současným smartphonům řady Series 60 nabídne podporu 3G, EDGE třídy 10, GPRS třídy 10, má fotoaparát s rozlišením 1,3 Mpx a zdá se, že MP3 bude konečně možné poslouchat i stereofonně. Cenu odhadujeme těsně pod dvacet tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6630


Oživeno 18.12: V diskusi se hodně čtenářů pozastavuje nad tím, proč Nokia bude v první fázi dodávat komunikátor bez paměťové karty. Důvod je logistický. Od objednávky k dodání telefonů uplyne určitá doba a protože české zastoupení Nokie chce, aby si největší zájemci mohli u nás 9500 koupit co nejdřív, sáhla už po zřejmě objednané konfiguraci. Komunikátory s paměťovou kartou 128 MB se ale objeví přibližně do dvou týdnů.

Nokia u nás bude prodávat dvě varianty modelů 9500 Communicator: anglickou a českou verzi. Obě budou mít paměťovou kartu, obě budou mít český (a slovenský) návod.

Diskuze (33) Další článek: Javové hry, které procvičí mozkové závity

Témata článku: Nokia, Nokia 6630, Nokia 9500, Chytrá nokia, Týden, Příští týden, Určitá doba

Určitě si přečtěte