Pro babičku i dědečka mobil z Rakouska

Společnost Emporia Telecom našincům zřejmě nebude příliš známa. Byla založena v roce 1991 v Rakousku, přičemž v minulém roce měla obrat již 30 milionů eur. Firma se specializuje především na telefony pro seniory a v této úzkoprofilové oblasti se stala lídrem. Amožná právě proto se rozhodla jako jediná rakouská společnost vystavovat na nadcházejícím GSM World Congresu v Barceloně. 

Lidé nad 50 let jsou často zmateni běžnými mobilními telefony, které nabízí přehršle „nepotřebných“ a pro ně zbytečných funkcí. Emporia razí heslo Easy calling. Tuto filozofii pak naplňuje ve svých produktech. Velká tlačítka, hlasité reproduktory, čitelný displej, jednoduchá, uživatelsky přívětivá a přímočará nabídka, to je to, co senioři hned po kvalitě vyžadují. 

Produktová řada zahrnuje nejjednodušší telefony se speciálním nouzovým tlačítkem na zadní straně, které po stisknutí zavolá pět předdefinovaných čísel spolu s extrémně čitelným displejem (model emporiaLIFE). Dále vyrábí mobily bez nabídek, kde všechny funkce jsou dostupné pomocí postraních kláves se speciálním tlačítkem pro budík (například pro připomenutí prášku). V tomto případě mluvíme o modelu emporiaTIME s hliníkovým krytem, resp. emporiaTIMEplus s výklopným flipem, kam lze zapsat telefonní čísla. Mobilní telefon poskytující nejnutnější základ, a to především telefonování, ovšem s kvalitním hlasitým sluchátkem – takový je model emporiaTALK.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bezpečnostní tlačítko modelu emporiaLIFE • emporiaLIFEplus • Emporia Time • emporiaTIMEplus

Je dobré vědět o existenci takových firem, kteří se nesnaží vyrobit mobil s vodotryskem, ale naopak se zaměřují na početnou skupinu seniorů, kterým jde jen o jedno – o telefonování. A to zvládá Emporia skvěle. Domovské stránky společnosti najdete na tomto odkazu.

Diskuze (11) Další článek: Samsung vrací úder, odhalil ultra vysouvák U900

Témata článku: Mobil, Hliníkový kryt

Určitě si přečtěte