Problém se nafukuje. Objevují se další případy puklých iPhonů 8

V pondělí jsme psali o prvních dvou iPhonech 8 Plus, kterým se nafoukla baterie do té míry, že z mobilu vyskočil displej. Dva případy ještě neukazují na velký průšvih, čekali jsme ale, jestli se objeví další. Teď jsou tady, píší Macrumors.

  • Další případ se objevil v Hong Kongu, tentokrát jde o malý iPhone 8, fotky najdete v galerii.
  • Čtenář Anthony Wu z kanadského Toronta koupil iPhone 8 v neděli a hned v pondělí jej šel vrátit poté, co vyskočil displej.
  • Řecký servis iRepair poslal také příspěvek a znovu jde o variantu 8 Plus. Majitel dal čerstvě koupený mobil nabít přes noc a ráno jej našel s vyskočeným displejem.
  • Šestý případ přichází z Číny, podrobnosti jsem ze znakového písma nedoloval, ale podle fotky je rukopis problému stejný jako v předchozích případech.

Takže už má Apple problém? Máme s čím srovnávat. Samsung loni ukončil výrobu modelu Note 7 poté, co se objevily stovky doutnajících telefonů. K tomu má Apple daleko, stále jsme v jednotkách známých případů. Tempo přibývajících případů zatím nedosahuje boomu, který loni předvedl Samsung Note 7. Na druhou stranu všechny fotky vypadají podobně, což znamená, že problémy mají stejného původce, nejde o unikátní chyby.


Původní článek vyšel v pondělí 2. října 2017 s následujícím nadpisem:

#batterygate? Apple vyšetřuje případy nafouklých a puklých iPhonů 8

Když loni doutnal Samsung Galaxy Note 7, označili jsme to za mobilní průšvih desetiletí. Trumfne to všechno Apple?

Majitelka iPhonu 8 Plus z Tchaj-wanu pět dní po nákupu nabíjela a telefon se po třech minutách začal nafukovat, až pukl. Internet hned začal ukazovat na rychlé nabíjení, ale problém je vážnější, žena nabíjela dodávaným (a tedy „pomalým“) adaptérem.

Ještě podivnější je případ z Japonska. Znovu jde o model 8 Plus a tentokrát se začal nafukovat, aniž by jej majitel od nákupu nabíjel. Telefon se prý choval divně už při vybalování.

Zatím jsou známé pouze tyto dva případy a Apple je vyšetřuje. Pokud zůstane u jednotek případů, dá se vše svést na ojedinělou výrobní chybu. Ale co když se objeví časem desítky, stovky... případů? I loni se po premiéře iPhonu 7 objevilo několik podobných zpráv a problém z toho nebyl.

Takhle vypadalo představení iPhone 8:

Diskuze (115) Další článek: Google už žije v nové éře, Česko tam zatím pustit nechce

Témata článku: Apple, iPhone, Apple Pay, Čína, Kauzy, Rozšířená realita, Rychlé dobíjení, Nabíjení, Apple iPhone 8 Plus, Apple iPhone 8 Plus 256GB, Apple problém, Dodávaný adaptér, Macrumors, Anthony, Tchaj-wan, První iPhone, Hong Kong, Velký průšvih, Rychlé nabíjení, Druhá strana, Obličej, Displej, Note, Masivní výkon, Problém stejný


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 22

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 38

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 28

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 27

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31