Problém se nafukuje. Objevují se další případy puklých iPhonů 8

V pondělí jsme psali o prvních dvou iPhonech 8 Plus, kterým se nafoukla baterie do té míry, že z mobilu vyskočil displej. Dva případy ještě neukazují na velký průšvih, čekali jsme ale, jestli se objeví další. Teď jsou tady, píší Macrumors.

  • Další případ se objevil v Hong Kongu, tentokrát jde o malý iPhone 8, fotky najdete v galerii.
  • Čtenář Anthony Wu z kanadského Toronta koupil iPhone 8 v neděli a hned v pondělí jej šel vrátit poté, co vyskočil displej.
  • Řecký servis iRepair poslal také příspěvek a znovu jde o variantu 8 Plus. Majitel dal čerstvě koupený mobil nabít přes noc a ráno jej našel s vyskočeným displejem.
  • Šestý případ přichází z Číny, podrobnosti jsem ze znakového písma nedoloval, ale podle fotky je rukopis problému stejný jako v předchozích případech.

Takže už má Apple problém? Máme s čím srovnávat. Samsung loni ukončil výrobu modelu Note 7 poté, co se objevily stovky doutnajících telefonů. K tomu má Apple daleko, stále jsme v jednotkách známých případů. Tempo přibývajících případů zatím nedosahuje boomu, který loni předvedl Samsung Note 7. Na druhou stranu všechny fotky vypadají podobně, což znamená, že problémy mají stejného původce, nejde o unikátní chyby.


Původní článek vyšel v pondělí 2. října 2017 s následujícím nadpisem:

#batterygate? Apple vyšetřuje případy nafouklých a puklých iPhonů 8

Když loni doutnal Samsung Galaxy Note 7, označili jsme to za mobilní průšvih desetiletí. Trumfne to všechno Apple?

Majitelka iPhonu 8 Plus z Tchaj-wanu pět dní po nákupu nabíjela a telefon se po třech minutách začal nafukovat, až pukl. Internet hned začal ukazovat na rychlé nabíjení, ale problém je vážnější, žena nabíjela dodávaným (a tedy „pomalým“) adaptérem.

Ještě podivnější je případ z Japonska. Znovu jde o model 8 Plus a tentokrát se začal nafukovat, aniž by jej majitel od nákupu nabíjel. Telefon se prý choval divně už při vybalování.

Zatím jsou známé pouze tyto dva případy a Apple je vyšetřuje. Pokud zůstane u jednotek případů, dá se vše svést na ojedinělou výrobní chybu. Ale co když se objeví časem desítky, stovky... případů? I loni se po premiéře iPhonu 7 objevilo několik podobných zpráv a problém z toho nebyl.

Takhle vypadalo představení iPhone 8:

Diskuze (115) Další článek: Google už žije v nové éře, Česko tam zatím pustit nechce

Témata článku: Apple, iPhone, Apple Pay, Kauzy, Čína, Rozšířená realita, Nabíjení, Rychlé dobíjení, Apple iPhone 8 Plus, Apple iPhone 8 Plus 256GB, Objev, Předchozí případ, Následující nadpis, #batterygate, Japonsko, Masivní výkon, Toronto, Displej, Dodávaný adaptér, Tempo, Obličej, Anthony, Podobný obličej, První iPhone, Původní článek


Určitě si přečtěte

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 134

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26