Prodám: prodám T230 (Praha) (Praha) !!!

Proč tak zmatený nadpis bleskovky? Protože podobně zmateně vypadá náš nový bazar. Zdá se nám, že někteří inzerenti při zadávání vůbec nepřemýšlí. Nasází svoji nabídku do připravených kolonek, aniž by se řídili pokyny nebo si svůj inzerát následně prohlédli.

Snažíme se, aby byl bazar maximálně přehledný. Když člověk přijde do Bazaru mobilů, uvidí velkou tabulku, ve které jsou nejvýraznější titulky inzerátů. A právě tyto titulky vůbec přehledně nepůsobí a případní zájemci se v inzerátech budou jen těžko orientovat. Proto zadavatele inzerátů prosíme:

• nepište do titulku prodám, koupím nebo vyměním – tuto informaci jste již zadali zaškrtnutím příslušných boxů při zadávání inzerátu. Zda se jedná o prodej nebo koupi je vidět hned v prvním sloupci tabulky bazaru a po otevření inzerátu je to v titulku výrazně uvedeno.

• pište celý název telefonu, nic víc – největším lákadlem na vašem inzerátu je samotný telefon. Že jej prodáváte a že je nový, je napsáno na řádku inzerátu v tabulce, stejně tak město, odkud pocházíte. Cena je uvedena tučně a velmi výrazně, v titulku nemá její duplikát co dělat.

• žádné zkratky a název v prvním pádě – do bazaru přibývají stovky inzerátů denně a tak se ten váš na titulní straně dlouho neohřeje. Když má někdo zájem o konkrétní telefon, co udělá? Napíše jeho název do vyhledávacího pole. Buďte si jisti, že zadá celý název telefonu a v první pádě, váš inzerát s titulkem „Prodám levnou Nokii“ proto nenajde. Podobně to platí o zkratkách, včetně častého „SE“.

• do titulku město nepatří – mysleli jsme na to, že osobní předání věci je nejjistější, a proto při zadávání inzerátu vybíráte region a zapisujete město do připravených kolonek. Do kolonky můžete napsat třeba i „Praha, Brno“, pokud mezi městy často cestujete. Objeví se to hned v úvodní tabulce bazaru, takže tuto informaci nepiště do titulku. Při kliknutí na inzerát se město automaticky objeví rovnou v titulku inzerátu.

• nesnažte se inzerát zvýraznit hromadou vykřičníků – je to zbytečné. Pokud prodáváte draze, tak vám ani vykřičníky nepomohou. Takto nebo podobně zvýrazněné inzeráty budeme bez upozornění mazat.

Pole pro zadávání titulků jsme zkrátili z původních 50 znaků na 30. Vyjde to na Sony Ericsson K800i + 1 GB, nic delšího snad není potřeba psát. Jen doufáme, že se nedočkáme patvarů Prod.Nok.sup.stav-levne,Br.!!!.

Děkujeme, že nám pomůžete vytvořit nejpřehlednější bazar mobilů na českém internetu.

Diskuze (12) Další článek: Norové si potrpí na drahé a vybavené telefony

Témata článku: Sony Ericsson K800i, Praha

Určitě si přečtěte