Prodává Eurotel Nokii 7650 skutečně za deset tisíc?

1. Obrátilo se na mě několik známých s otázkou, jestli Eurotel skutečně prodává Nokii 7650 a Sony Ericsson T68i za deset tisíc, jak uvádí v televizní reklamě. Reklama je věnována Go, z výroku „Platí i pro tarifní zákazníky Eurotel“ se zdá být jasné, že ani předplacenkáři nejsou opomenuti.

2. V diskusích na MobilManii lze najít dotazy, jak to operátor myslí s následujícím tvrzením na svých webových stránkách věnovaných předplacené službě Go:

Jako speciální dárek vám pak nabízí špičkové MMS telefony Nokia 7650 nebo Sony Ericsson T68i jen za 9995 Kč! Pozor, ceny jsou včetně DPH!

Černý puntík

Eurotel v tomto případě nehraje úplně čistou hru. Deset tisíc za zmíněné telefony je totiž dotovaná cena, se kterou si musíte vybrat i tarifní program a ke které podle délky úvazku musíte připočíst aktivační poplatek 3 145 Kč nebo 3 880 Kč. Nokia 7650 se v předplacené sadě Go prodává za 15 495 Kč.

Dotovaná cena je výhodná i se započítáním aktivačního poplatku. Operátor by ji ale neměl míchat dohromady s reklamou na Go (zejména se zavádějícím tvrzením „Platí i pro tarifní zákazníky Eurotel") a uvádět ji bez dalších informací na webu věnovaném předplacené službě.

Diskuze (43) Další článek: Oskarzóna představuje LoveHunt neboli „Hon Za láskou“

Témata článku: Nokia, EU, Nokia 7650, Sony Ericsson T68i, Tis, Euro, Tisíc

Určitě si přečtěte