Prodeje Nokie N-Gage: 400 000 je hezké číslo, ale ... (oživeno)

ČTK před několika hodinami vydala zprávu o prodejích herní konzole Nokia N-Gage. Píše se v ní o čtyř stech tisících prodaných kusech za prvních čtrnáct dnů - viz například článek na Digiwebu.

Skutečnost je ale trochu jiná, jak je dobře vidět ve zprávě od Reuters na stejné téma. Zmíněné číslo totiž odpovídá dodávkám od Nokie směrem k distributorům a obchodníkům, nemá nic společného se skutečnými prodeji koncovým uživatelům. K tomu vice prezident Nokie Ilkka Raiskinen dodal pouze, že prodeje jsou velmi dobré, ovšem bez dalšího upřesnění.

Oživeno ve čtvrtek 15.15: Objevil jsem zajímavý článek (anglicky), který srovnává první týden prodeje N-Gage s jinými produkty. Ve Spojených státech amerických se za první týden prodalo 5 000 kusů N-Gage, přičemž tato čísla berou v úvahu jako herní obchody, tak prodejce mobilních telefonů. N-Gage v USA stojí 299 dolarů.

Článek srovnává prodeje N-Gage s herní konzolí Atari Jaguar, která stála 249 dolarů a za první týden se jí prodalo také pět tisíc kusů. Ovšem v tomto případě se jednalo pouze o oblast centrálního New Yorku, kde proběhl testovací prodej.

Zajímavé je také srovnání s konzolí Game Boy Advance. Samozřejmě je nutné uznat, že jde o trochu jiné zařízení, však se také prodává za cenu pod sto dolarů. Jenže za první týden prodeje si ho koupilo 540 000 lidí, stokrát víc než N-Gage.


Tip redakce: přečtěte si komentář k prvním reálným výsledkům prodeje Nokie N-Gage
Diskuze (20) Další článek: Nový elektronický jizdní řád IDOS 2003/2004 již v provozu

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage, Číslo, Prodej, Herní obchod


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4