Prodlouží O2 videotelefonování za korunu?

Vidět do tváře volané osoby už od příštího roku bude zřejmě drahá záležitost. Od 1. ledna totiž začne platit základní sazba za uskutečněné videohovory v mobilní síti O2, pokud se tedy operátor nerozhodne stávající marketingovou akci prodloužit. Po kontaktování infolinky tomu ale prozatím nic nenasvědčuje.

Už od spuštění sítě třetí generace UMTS v síti O2 platí za videohovory snížená sazba 1 koruna za minutu (hovory jsou účtovány po celých minutách). Spuštění této sítě proběhlo již na počátku prosince 2005 (přečtěte si dobový článek) a korunové volání mělo původně platit pouze do konce června následujícího roku, následně však bylo dvakrát prodlouženo. Běžná sazba hovorů je 8,33 Kč/min a platí pro paušální i předplacené zákazníky.

Vyzkoušet si videohovor ale nemůže každý, musíte navštívit Brno nebo Prahu, případně území pokryté dvěma základnovými stanicemi v Ostravě (viz tato Bleskovka), což je dost velký důvod proto, aby byla uchována nízká cena za tuto „regionální“ službu i v roce 2008.

Mapa pokrytí sítí UMTS se v letošním roce téměř nikam nepohnula a zřejmě dlouho nikam nepohne. T-Mobile si svou „povinnost“ vůči licenci odbyl svojí službou 4G, která slouží ale jen pro datové přenosy, a Vodafone dostal na spuštění sítí třetí generace roční odklad.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mapa pokrytí signálem 3G pro videohovory v síti O2

Pro uskutečnění videohovoru potřebujete kromě signálu 3G také mobilní telefon, který si s touto sítí dokáže poradit. Až potřebný přístroj seženete a budete se nacházet na území pokrytém signálem, můžete si videovolání bezplatně vyzkoušet. Stačí pouze vytočit speciální telefonní číslo *34 a dovoláte se na průvodce videovoláním, který vás podrobně seznámí s možnostmi a obsluhou sítě UMTS.

Cenu za videohovory budeme nadále sledovat a o případných změnách se opět dozvíte na MobilManii.

Diskuze (10) Další článek: Nesmysl roku: vyzvánění kolotočem (video)

Témata článku: Operátoři, O2, Základní sazba


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15