Prodlouží O2 videotelefonování za korunu?

Vidět do tváře volané osoby už od příštího roku bude zřejmě drahá záležitost. Od 1. ledna totiž začne platit základní sazba za uskutečněné videohovory v mobilní síti O2, pokud se tedy operátor nerozhodne stávající marketingovou akci prodloužit. Po kontaktování infolinky tomu ale prozatím nic nenasvědčuje.

Už od spuštění sítě třetí generace UMTS v síti O2 platí za videohovory snížená sazba 1 koruna za minutu (hovory jsou účtovány po celých minutách). Spuštění této sítě proběhlo již na počátku prosince 2005 (přečtěte si dobový článek) a korunové volání mělo původně platit pouze do konce června následujícího roku, následně však bylo dvakrát prodlouženo. Běžná sazba hovorů je 8,33 Kč/min a platí pro paušální i předplacené zákazníky.

Vyzkoušet si videohovor ale nemůže každý, musíte navštívit Brno nebo Prahu, případně území pokryté dvěma základnovými stanicemi v Ostravě (viz tato Bleskovka), což je dost velký důvod proto, aby byla uchována nízká cena za tuto „regionální“ službu i v roce 2008.

Mapa pokrytí sítí UMTS se v letošním roce téměř nikam nepohnula a zřejmě dlouho nikam nepohne. T-Mobile si svou „povinnost“ vůči licenci odbyl svojí službou 4G, která slouží ale jen pro datové přenosy, a Vodafone dostal na spuštění sítí třetí generace roční odklad.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mapa pokrytí signálem 3G pro videohovory v síti O2

Pro uskutečnění videohovoru potřebujete kromě signálu 3G také mobilní telefon, který si s touto sítí dokáže poradit. Až potřebný přístroj seženete a budete se nacházet na území pokrytém signálem, můžete si videovolání bezplatně vyzkoušet. Stačí pouze vytočit speciální telefonní číslo *34 a dovoláte se na průvodce videovoláním, který vás podrobně seznámí s možnostmi a obsluhou sítě UMTS.

Cenu za videohovory budeme nadále sledovat a o případných změnách se opět dozvíte na MobilManii.

Témata článku: Operátoři, O2, Základní sazba

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14