ProfiMail: asi nejlepší e-mailový klient pro Series 60

Právě jsem vyzkoušel jednu z nejlepších aplikací pro chytré telefony se Symbianem Series 60. Jestli první dojmy nelžou, ukáže samozřejmě až podrobný test, který chystáme, svému instinktu ale věřím.

Píšu o e-mailovém prohlížeči ProfiMail české firmy Lonely Cat Games – ano, té, co vytvořila známější SmartMovie. V chytrých telefonech Series 60 je sice jednoduchý klient už v základní výbavě, ale přesto se dal ještě tak vylepšit, aby si Hry opuštěné kočky mohly dovolit požadovat za svůj program 25 dolarů (koupíte zde).

První dojmy ve zkratce: ProfiMail je velmi rychlý, uživatelsky velice přítulný, efektivně nakládá s plochou displeje (používá nestandardní malé písmo), zvládá zprávy v HTML včetně formátování, nedělá mu problém čeština, umí pracovat s pravidly, otevře archivy ZIP, stahuje buď po hlavičkách nebo celých e-mailech, ukazuje přenesená data. Jeho součástí je také povedený správce souborů.

Pro podrobnější popis vlastností počkejte na recenzi. Nebo si zatím sami ze serveru My-Symbian.com stáhněte zkušební verzi. Je časově omezena a do odeslaných zpráv přidává několik vlastních řádků textu. Hned u dvou telefonů se Symbianem 7.0 (Nokia 6600 a 7610) se ale u zkušební verze objevil problém – program se po spuštění okamžitě ukončil s chybovým hlášením. Na telefonu se Symbianem šestkové řady přitom jede bez problémů.

Podívejte se na obrázky sejmutých displejů.

   

   

   

   

   

Témata článku: E-mail, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Series, Mail, Povedený správce

Určitě si přečtěte

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

** Bitcoin a jiné kryptoměny jsou na vzestupu ** Uživatelé kryptoměnových směnáren jsou oblíbeným cílem útočníků ** S falešnou aplikací vás okradou a nabourají e-mail u Gmailu

10.  11.  2017 | Miksa Martin | 3

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

E-mail je přežitek. Ale co místo něj?

** Klasický e-mail se na moderní rychlou konverzaci nehodí ** Je to praktický identifikační nástroj a stále dobře poslouží k formální komunikaci ** Lidé už mezi sebou ale komunikují jinak

3.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 15

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

Šéf DPP: E-mail si v metru vyřídíte už na jaře 2017

** Kdy si z metra zavoláme nebo si v tramvaji nabijeme telefon? ** Zeptali jsme se Martina Gillara, generálního ředitele DPP ** Gillar řídí 10 000 zaměstnanců, funkce se ujal 18. května 2016

29.  11.  2016 | Blesk.cz , Neckářová Martina | 25

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Facebook zná budoucnost Messengeru. Zabije e-mail?

Představte si IM komunikátor rozšiřitelný o aplikace. Objednáte si pizzu a na mapě sledujete, jak se k vám blíží. To je Messenger Platform.

26.  3.  2015 | Čížek Jakub | 26

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Inbox: Takhle se má podle Googlu pracovat s e-maily

Google Inbox je čtečka pro Gmail. Funguje odděleně a nabízí bohatší pohled na e-mail než jen jako na prostý chronologický seznam doručených zpráv.

24.  10.  2014 | Čížek Jakub | 5