Program Oskavalír rozdělí v každém z pěti postižených krajů 777 tisíc korun

  • Projekt na pomoc postiženým povodněmi ve spolupráci s  o.p.s. Člověk v  tísni bude směřovat na rekonstrukci a obnovu základních a středních škol
  • Školy povodněmi nejvíce postižených krajů mohou samy určit, jak budou prostředky použity – přímo, adresně a bez zbytečných mezičlánků

Český mobilní operátor Oskar se rozhodl z  vlastních prostředků věnovat 3,885 miliónu korun, aby zmírnil strádání lidí po katastrofálních povodních. „Program Oskavalír chce svým dílem přispět k řešení nejakutnějších problémů středních a základních škol v  Jihočeském, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém kraji a Praze, tedy v  oblastech, jež byly živlem postiženy nejvíce,“ řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka. „V  každém z  pěti zmíněných krajů bude Oskavalír rozdělovat 777 tisíc korun v  hotovosti,“ dodala Stephens.

O podporu z  nadačního programu mohou žádat základní a střední školy všech typů. Zohledněny budou projekty doložitelně směřující k  záchraně, renovaci či úplné náhradě movitého i nemovitého majetku poškozeného povodní. Může se tak jednat například o rekonstrukci specializovaných učeben, školních hřišť a podobně. „Člověk v  tísni – společnost při České televizi se již aktivně podílela i na organizaci pomoci obětem záplav v  roce 1997. Našim úkolem je především zajistit spravedlivé rozdělení prostředků tak, aby se školy v  postižených krajích mohly co nejrychleji vrátit zpět do života,“ uvedl Tomáš Pojar, ředitel společnosti.

Zažádat o Oskarovu pomoc je velmi jednoduché. Stačí se do 15. září registrovat a vyplnit formulář na adrese www.oskavalir.cz, popř. jej zaslat na adresu Člověk v  tísni, Kavčí Hory, 140 70, Praha 4. Vyhodnocení a oznámení rozdělení prostředků bude oznámeno do 25. září.

Nadační program Oskavalír ovšem není jediná cesta, jak Oskar pomáhá lidem postiženým záplavami. Oskar již dříve věnoval mobilní telefony obcím Kly a Zálezlice u Neratovic, které byly doslova odříznuty od světa. Doručil také mobily a SIM karty organizacím ČČK, Člověk v  tísni a Adra a krizovým štábům v  Praze 7 a 8. Oskar rovněž umožnil bezplatné volání na krizové povodňové linky.

Diskuze (4) Další článek: Sagem potají vyrábí Nokii 8890

Témata článku: Tisíc korun, Pomoc postiženým, Program, Tisíc, Krizový štáb, Tis

Určitě si přečtěte