Průzkum: Mobilní viry nahánějí strach

Mobilní kongres v Barceloně nás zásobuje jednou zajímavou zprávou za druhou. Tahle se týká průzkumu o mobilních virech. Těch je sice pořád docela málo (naštěstí), ale s tím jak operátoři tlačí na využívání internetových služeb a prohlížení internetu v mobilu se stává běžnou záležitostí, mohla by se situace radikálně měnit.

Průzkum mezi více jak dvěma tisíci uživateli ve Velké Británii, Japonsku a USA ukázal, že pouze 2,1% z nich má s virem v mobilu osobní zkušenost. Naopak, 86,3% dotázaných odpovědělo, že neznají nikoho, kdy by do kontaktu s virem přišel.

Navzdory výše uvedeným číslům se 72% oslovených přiznalo, že o svá data v mobilu mají strach. Nejvíce „vyděšení“ jsou v Japonsku, mobilního viru se bojí takřka 90% účastníků průzkumu. Netřeba šířit zbytečně paniku, ale myslím, že s viry v mobilu si ještě užijeme a za pár let bude běžnou součástí telefonu kvalitní antivirový program. Jaký je váš názor?

Zdroj: AFP

Témata článku: Ostatní, Průzkum, Vir, Mobil

Určitě si přečtěte

Velký průzkum zákaznické spokojenosti ČTU: Nejlíp Vodafone, nejhůř O2

Velký průzkum zákaznické spokojenosti ČTU: Nejlíp Vodafone, nejhůř O2

** Pozitivně hodnotili respondenti menší virtuály, třeba GoMobil ** Velkým síťovým operátorům to naopak spočítali ** Zásadní výhrady směřovaly hlavně na oblast smluvních vztahů

12.  12.  2016 | Pospíšil Aleš | 32

Nejlepší mobilní internet (podle průzkumu O2) má...

Nejlepší mobilní internet (podle průzkumu O2) má...

Věřte, nevěřte, je to O2. Operátor si sám zadal průzkum a teď prezentuje výsledky. Druhé místo patří T-Mobilu, poslední je Vodafone. Co vy na to?

10.  12.  2014 | Pospíšil Aleš | 39

Průzkum: S bankou v mobilu se méně utrácí

Průzkum: S bankou v mobilu se méně utrácí

Chytré telefony a mobilní aplikace bank ovlivňují nákupní chování lidí a vedou k úsporám. Téměř 70 procent zákazníků se totiž před nákupem poradí se svou aplikací pro mobilní bankovnictví.

22.  11.  2014 | E15.cz , Tryner Miroslav | 9