První informace o nástupci komunikátorů Nokie – bude to bomba!

V internetovém diskuzním fóru My-symbian.com se objevila zpráva od jistého Michala Jerze, který zde nadšeně popisoval své první zkušenosti s novým komunikátorem od Nokie. Příspěvek byl záhy smazán, Nokia totiž bývá na takové úniky informací háklivá. Ale co už se jednou na internetu objevilo, to už je v něm zapsáno navěky. Původní příspěvek se rychle rozšířil dalšími diskuzními fóry a my jsme na něj narazili na serveru mobile-review.com.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Současné komunikátory už spějí do mobilního důchodu

Nový komunikátor od Nokie nebude vypadat jako na nedávno zveřejněné skice, ale zůstane zachována osvědčená koncepce podélně otevíracího mobilu. Zvenku přístroj vypadá jako běžný, i když o trochu větší mobil, po rozevření se zpřístupní velká QWERTY klávesnice a displej. Nový komunikátor má rozměrově blízko k současnému komunikátoru 9500, ale je o něco širší a hlavně mnohem tenčí.

Klepněte pro větší obrázek
Takto nový komunikátor vypadat nebude

Nový komunikátor poběží na operačním systému Symbian S60 3rd Edition. Nokia se tedy rozhodla opustit platformu S80, což je jenom dobře. Na novém komunikátoru totiž spustíte všechny aplikace pro chytré telefony s novým Symbianem S60.

Až neuvěřitelné jsou informace o použitých displejích: vnější má rozlišení QVGA (240 × 320 bodů), jako u většiny současných smartphonů. I za použití pouze vnějšího displeje se dostanete ke všem funkcím a programům. Lahůdka se skrývá uvnitř – zobrazovač s rozlišením 800 × 352 bodů. Není dotykový. Velmi zajímavé je přizpůsobení programů – můžete začít pracovat na vnějším displeji a pokračovat v práci po otevření na displeji velkém, programy se automaticky přizpůsobí.

Další výbava je prostě bez kompromisů: podpora GSM a sítí třetí generace UMTS, datové přenosy jsou zastoupeny EDGE, UMTS a dokonce i HSDPA. Samozřejmostí je Wi-Fi, Bluetooth a také miniUSB konektor. Dále jsou k dispozici dva fotoaparáty (hlavní a kamera pro videohovory), slot pro paměťové karty microSD a vestavěný navigační modul GPS.

Nový komunikátor bude zařazen na vrchol řady pracovních smartphonů E series a ponese označení E90. Představen bude možná ještě během prosince, ale pravděpodobně až po Novém roce.

Co říkaté na nový komunikátor? Sdělte svůj názor v našem fóru, kde také najdete původní příspěvek z fóra My-symbian v angličtině.

Diskuze (95) Další článek: Event Logger: další chytré vylepšení TomTomu

Témata článku: Nokia, Nokia 9300i, Nokia 9500, Informace o, Informace, Nástup, Info, I/O, Bomba, První informace, Komunikátor


Určitě si přečtěte