První Nokia s novým Symbianem bude 5710 XpressMusic

Na poslední čtvrtletí uplynulého roku byl slibován příchod nové hudební Nokie s operačním systémem. Nástupce otočného smartphonu 5700 XpressMusic jsme se ale nedočkali, představeny byly pouze „hloupé“ sestry 5310 a 5610. Nyní už víme, jaký je důvod odložené premiéry. Nokia 5710 XpressMusic bude totiž prvním smartphonem, na kterém poběží nová verze Symbianu S60 verze 9.3 Feature Pack 2. Jaká budou hlavní vylepšení nového Symbianu, se dočtete v tomto článku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Červené a modré provedení podobně jako u 5310 a 5610

Nová Nokia 5710 XpressMusic by se designově neměla příliš lišit od své stájové předchůdkyně 5700. Stejně jako ona bude mít spodní klávesnicovou část otočnou a na boční straně se bude skrývat fotoaparát. Podle fotografií, které unikly už na podzim, by to měl být 3,2Mpx s automatickým ostřením. Navíc dostane do vínku GPS modul. Celkový „golfový“ design i dvě barevná provedení telefonu (modrá a červená) ladí s nejnovějšími přírůstky XpressMusic 5310 a 5610. My se ale hlavně těšíme na prostředí inovovaného Symbianu, které už snad konečně také vyřeší věčný problém se zkracováním zpráv při použití některých českých znaků s diakritikou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pohled zepředu a zezadu • srovnání prostředí starého a nového Symbianu

Témata článku: Nokia, Věčný problém

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50