První ročník festivalu filmů pořízených mobilními telefony

Filmových festivalů je celá řada a také u nás se jich několik pravidelně pořádá. Ve Francii se však během uplynulého víkendu konal filmový festival věnovaný výhradně filmům vytvořených vestavěnými kamerami mobilních telefonů.

Pořadatelé rozdali 100 mobilních telefonů mezi známé umělce z řad filmových tvůrců, scénáristů nebo také hudebních umělců a dali jim měsíc na vytvoření originálního filmu. Výsledkem byla směsice devadesáti snímků s délkou od půl minuty po běžnou délku celovečerního filmu. V žánrech převažovaly komediální příběhy nebo parodie, k vidění byla ovšem i zfilmovaná miniopera.

Filmy vytvářené digitálně a navíc v malém formátu nejsou tolik náročné na zpracování, protože se v nich mnoho detailů ztratí. Rovněž trikové scény se vytvářejí mnohem snadněji a za pomoci počítače lze stvořit téměř cokoli. Pořadatelé věří, že mají takové filmy budoucnost. Kromě snadné tvorby jim úspěch zaručí možnost přehrávání v mobilních telefonech a snadné šíření v sítích třetí generace. A proto se prý můžeme těšit na příští ročník, ke kterému možná již nebude nutné půjčovat mobilní telefony umělcům.

Něco na tom možná bude, nemyslíte?

Diskuze (3) Další článek: Mobility Hall: přijďte za námi na Invex

Témata článku: Telefony, Parodie, První ročník, Mobilní telefon, Telefon, Mobil

Určitě si přečtěte