První týden prodeje dopadl pro Nokii N-Gage špatně (oživeno)

GamesIndustry.biz vydal zprávu, která hodnotí pozici herní konzole N-Gage za první týden prodeje. Analýza vychází z výsledků, kterých dosáhly herních obchody a nebere v úvahu obchodníky s mobilními telefony, ale i tak jsou závěry překvapivé; Nokia z nich zřejmě nemá radost.

Šest tisíc britských obchodů s hrami, které jsou sledovány v žebříčku Chart-Track, prodalo za týden necelých pět set kusů Nokií N-Gage. Pro srovnání: hlavní konkurent, společnost Nintendo, prodala na každý kus N-Gage třicet svých Game Boyů Advance! Minulý týden přitom pro Game Boy nebyly vydány žádné nové hry. Nokia má velmi vysoké ambice, v příštím roce chce prodat "několik milionů" kusů své herní konzole (viz zpráva Reuters).

V žebříčku nejoblíbenějších her pro Nokii N-Gage vítězí Tomb Rider, následují jej dvě hry z produkce společnosti Sega: Super Monkey Ball a Sonic N. Za nimi je Pandemonium a Tony Hawks Pro Skater.

Zdroj: GamesIndustry.biz


Oživeno v pátek, 12.56: Guardian Unlimited dnes vydal článek s vyjádřením Nokie, která tvrdí, že herní konzola N-Gage byla za první týden prodeje doslova vyprodána ...

Diskuze (58) Další článek: Japonský pohled na mobilní telefony (pouze anglicky)

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage, Herní obchod, První týden, Prodej, Týden

Určitě si přečtěte